V kvalifikaci zajel šestadvacetiletý závodník šestou příčku, ale v závodech ho provázela smůla. “Neděle opět neproběhla úplně bez problémů, ale nakonec nedopadla nejhůř,“ přemítá Smrž.

V první jízdě doplatil na nevynucenou kolizi se Španělem Xausem. „Přitom jsem měl parádní start, ale v prvním kole jsem jel trochu vlažně a byl po prvním kole na osmém místě,“ vrací se k průběhu první finálové jízdy. „Pak mne bohužel v jedné z pomalých zatáček trefil z boku Xaus. Nevím ani, jak jsem to ustál, a byl jsem nucen vyjet do štěrku, čímž jsem se propadl až na poslední místo,“ lituje.

Předvedl poté výbornou stíhací jízdu, ale na lepší než čtvrtnácté místo to stačit nemohlo. „Vzhledem k výsledku kvalifikace to bylo zklamání,“ připouští.

Start druhé jízdy Smrž pokazil. „Při druhém startu jsem to držel moc na spojce, kterou jsem tím přehřál, takže start nestál za nic,“ sype si popel na hlavu. Cílem prvního kola tak projížděl až na čtrnácté pozici. Jen těsně tentokrát unikl opět Xausovi, kterému se tentokráte podařilo sestřelit Muggeridge. Do cíle nakonec dojel desátý. „Velká škoda startu, protože jsem jezdil stejné časy jako jezdci vepředu. Příliš jsem se také zdržel za Moraisem, čímž jsem ztratil možnost bojovat i o osmé místo,“ vysvětluje.

S ohledem na všechny tyto skutečnosti může být nakonec český jezdec s výsledkem celkem spokojený. „I když to opravdu nebylo úplně bez problémů, tak jsem rád za body, které jsem vyjel. Ale musím přiznat, že jsem po výborném pátku i sobotě čekal přece jen trochu víc,“ připustí.

Oproti většině svých soupeřů byl znevýhodněn neznalostí okruhu. „S přihlédnutím k faktu, že téměř všichni z první desítky zde testovali, to zase tak špatný výsledek není,“ dodá smířlivě.

V průběžné klasifikaci šampionátu klesl o dvě příčky na třináctou pozici. „To je fakt, ale bodově jsem se přiblížil k osmé příčce. Celkové pořadí je ještě hodně otevřené,“ tvrdí odhodlaně.

Nyní už se začíná chystat na další závod, který se pojede za dva týdny v americkém Salt Lake City. „Už se těším a chtěl bych tam snížit bodovou ztrátu na soupeře,“ ujišťuje.