„Jedeme všechno naplno,“ říká odvážně a bez sebemenšího zaváhání Jihočech, který sebevědomě sahá po největším úspěchu v kariéře.

Maďarsko

Čermák v Sosnové nenašel ve své divizi 1A přemožitele. „Pršelo, voda nám pomohla.“ Čermákův tým získal nejen potřebné body, ale hlavně další porci sebedůvěry. Bez té se vítězit nedá. „Evropa pokračovala v Maďarsku, tam jsme měli velké problémy s nastavením podvozku, i tak se nám podařilo vybojovat čtvrté místo. Jezdec týmu CB Motorsport měl i potřebnou dávku štěstí. „Potíže s podvozkem byly oproti ostatním soupeřům velkým hendikepem, jsem rád, že jsme to v závodě zvládli.“ V Nyiriádu sice Čermák skončil těsně za stupni vítězů, celkově se ale může těšit z průběžného druhého místa.

Výsledky českého pilota v letošní sezoně jsou opravdu výborné. Ani na okamžik se ale sehraný tým nesmí nechat úctyhodným bodovým ziskem ukolébat.

Po návratu z Maďarska okamžitě následoval rozbor situace, šéfmechanik s pilotem diskutovali o potížích, které v ME znepříjemňovaly situaci. „Na letišti v Plané jsme simulovali problém odskoku zadních kol, podařilo se nám ho odstranit, už se těšíme na další závody,“ říká českobudějovický jezdec, jehož tým se představí hned o tomto víkendu v rakouském Greinbachu. „Trať známe velmi dobře, v celkovém hodnocení jsme druzí jen s dvoubodovou ztrátou na prvního, vkládáme do letošní sezony maximální úsilí.“ V Greinbachu pojede Čermák už počtvrté, trať a prostředí zná dokonale. „Bude tam ale zase velmi silná konkurence, někteří soupeři v sezoně zrychlují, budeme bojovat, uvidíme,“ dodal ambiciozní pilot.