Utkání začalo pro jihočeské barvy velmi nešťastně. Nahrávač kladenských van Solkema nachytal přihrávače Jihostroje a hned třemi přímými body zařídil vedení domácích. Příjem podání ale i dál dělal hostům problémy, navíc Budějovičtí se dopouštěli také řady jiných nepřesností, a tak na velmi nepříznivé skóre musel reagovat trenér René Dvořák několika střídáními. Lickovi se nakonec podařilo povedenými servisy stav upravit, ale na víc než 20 bodů to nestačilo.

Od druhého dějství se při obraně v poli objevoval rekonvalescent Martin Kryštof, který působil především jako výborný organizátor hry a psychická opora týmu. Výkon hostů se hodně zvedl. Vyrovnaný průběh s řadou krásných výměn přerušil za stavu 15:15 van Solkema, který za koncovou čarou znovu Jihočechy trápil svým podáním. Od té chvíle Kladno dominovalo a set dotáhlo zaslouženě do vítězného konce.

Libero Kryštof se od třetího setu zapojil do zápasu naplno, v sestavě chyběl Licek a nahradil ho Stoilovič. Hráčům Českých Budějovic se v kladenské hale s nižším stropem vůbec nedařil servis, na každý bod se hodně nadřeli, nedokázali ztížit rozehrávku kladenských Orlů, a z toho pramenily i další chyby. Jihostroji se utkání vůbec nepovedlo, velkým povzbuzením byl alespoň výborný výkon Martina Kryštofa na liberu.

Kladno – Jihostroj České Budějovice 3:0 (20, 18, 18), čas: 75 minut, rozhodčí: Nedbálek, Rychlík.

Kladno: Špulák, Kraffer, van Solkema, Seppänen, Platačs, Andersen – Kunc (Fortuník, Hýský, Grozer). Trenér: Milan Fortuník

České Budějovice: Michálek, Piskáček, Ondrovič, Polák, Kriško, Licek – Kovařík, Kryštof (Stoilovič, Emmer, van Schie) Trenér: René Dvořák