Hráči Liberce a Českých Budějovic měli poměrně dlouhou dobu přestávku, kdy se mohli připravit na vstup do semifinále extraligy nejvyšší soutěže. Volejbalisté Jihostroje České Budějovice zahájili semifinále s aktuálním držitelem Českého poháru, Duklou Liberec, trochu nervózně. Domácím se hned na začátku podařilo bodovat servisem, výborně ubránili budějovické útoky a utekli svému soupeři o 4 body. V průběhu prvního „zahřívacího“ setu oba týmy poměrně často chybovaly, především na podání. I přes snahu hostujícího Jihostroje, když Michálka vystřídal Licek a van Schie přenechal post univerzála Kriškovi, se náskok dohnat nepodařilo, a tak první úspěšný krůček, vyhraný set, si připsala domácí Dukla.

Do druhého dějství poslal trenér Českých Budějovic Vojtěch Zach na palubovku znovu univerzála van Schie a také smečaře Licka. České Budějovice hodily ztracený set za hlavu a držely s libereckými hráči krok, Jihočeši dokonce vedli o 2 body. Plynulost hry trochu narušila dlouho zkoumaná video challenge, hráči Jihostroje jako by vypadli z tempa a o svůj slibný náskok přišli. V koncovce diváci viděli přetahovanou o každý bod, důraznější v útoku ale byli volejbalisté ze severu Čech, a především levoruký Gavenda se dokázal prosadit v těžkých pozicích a překlopil vítězství i ve druhé sadě na stranu domácích.

Jihočeský lodivod znovu proměnil sestavu: na bloku Ondrovič a Sedláček, univerzál Kriško, smečaři Licek se Stojlovičem a tvůrcem hry byl i nadále argentinský Matias Giraudo. Hráči Jihostroje zlepšili svou hru, častěji se prosazovali na bloku, odvážný Kriško bodoval i z velmi složitých pobídek a hostům se přeci jenom začalo dařit. Domácí Liberec mohutně podporovaný bubeníky chytil při podání Veselého druhý dech, to už byl na hrací ploše Lux místo Gomeze, a postupně snižoval budějovický náskok (21:21). Giraudova chyba, zablokovaný útok, Demarova ulívka a Liberec rázem vybojoval mečbol, který proměnil tvrdou smečí Filip Gavenda.

Dukla Liberec se ujala vedení v semifinále 1:0, příští utkání se bude hrát v českobudějovické Sportovní hale v sobotu 8. dubna.

Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice 3:0 (20, 22, 23), čas: 90 minut, rozhodčí: Kovář, Spáčil, stav semifinálové série 1:0.

Liberec: Krajčovič, Ticháček, Demar, Veselý, Diaz Gomez, Gavenda – Maar (Pavlíček, Staněk, Lux) Trenér: Martin Démar

České Budějovice: Polák, Giraudo, Michálek, Sedláček, van Schie, Stojlovič – Kryštof (Licek, Kriško, Ondrovič) Trenér: Vojtěch Zach