Trenér Dvořák vyslal do boje hráče, kteří ve zmiňovaném pohárovém utkání neměli takové zápasové vytížení. Útočil Kriško (a tvrdě servíroval), smečoval Licek. Na postu blokaře začal v základní sestavě Polák.

Zlín nepůsobí letos dojmem, že by soupeře moc trápil, proti Jihostroji neměl hlavně v úvodu vůbec žádnou šanci. První set skončil pro domácí katastrofálně, pro hosty triumfálně (10:25).

Jihostroj Č. Budějovice v Poháru CEV
Asi jsme podali nejlepší výkon v sezoně, chválil hráče René Dvořák

Druhý byl ale ve zlínské hale o mnoho vyrovnanější. Jenže v koncovce úřadovala jihočeská zkušenost a stav 20:25.

Ve třetím setu pokračovali hosté v soustředěném výkonu. Snažili se, aby neubrali na tlaku a razanci a za stavu 10:10 odskočili o dva body. Zlínští trenéři si vybrali oddechový čas, jenže nápor týmu z jihu zastavit nedokázali. Pak už České Budějovice se čtyřbodovým náskokem v zádech směřovaly jasně k tříbodovému vítězství.

Volejbalisté Jihostroje se v úterý do Kemerova, kde odehrají ve čtvrtek ve 13.00 SEČ odvetu Poháru CEV proti domácímu Kuzbasu.

Zlín – Jihostroj ČB 0:3 (-10, -20, -19). Rozhodčí Krtička, Dmejchal. Jihostroj ČB: de Amo, Kriško, Polák, Mach, Michálek, Licek – Kryštof (Schouten, Piskáček). Trenéři Dvořák a Skolka.