Pár se nezalekl ani velkých plánů. "Na olympiádu máme, možná i na něco víc, to se ale teprve uvidí," odpovídal Martin Bidař. Hlavní trenér reprezentační dvojice Petr Bidař vysvětloval. "Hodně cestujeme po světě. Martin s Bárou byli v Itálii, v Kanadě, taky jsme je chtěli přivézt k rodičům na chvíli domů," vysvětloval jednu z motivací, proč se český pár připravoval na domácím stadionu. Oba jsou členové BK České Budějovice. Oba velmi pečlivě pilují na ledě detaily. Barbora Kucianová o soustředění na jihu Čech vyprávěla: "Máme hodně tréninků, najíždíme programy, pořádně makáme," odpověděla a dodala: "Jezdíme prvky a také celky."

Jihostroj České Budějovice v Lize mistrů
Nejlepší výkon Jihostroje. Jihočeši porazili Lüneburg 3:0 na sety

Jak je vidět na výsledcích právě probíhajícího ME příprava české sportovní dvojice byla zvolená výborně. Barbora Kuciánová a Martin Bidař jsou na mistrovství Evropy třináctí po krátkém programu. Postoupili do volných jízd, zajeli si dokonce osobní rekord.

ME, Kaunas: 1. Meťolkinová, Berulava (Gruz.) 71,30, 2. Haseová, Volodin (Něm.)...... 69,63, 3. Beccariová, Guarise (It.)… 67,05, 13. Kuciánová, Bidař (ČR)........ 52,49.