Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se hned ujali vedení. Po útoku Kriška a ostrém servisu Habra si jej však poté za stavu 6:5 získali také domácí. To však Jihostoji vydrželo jen několik málo výměn. Od stavu 9:10 pak Rzeszów už jen svůj náskok dále navyšoval a dokráčel si pro výhru v prvním setu.

Druhá hra přinesla o poznání vyrovnanější volejbal. Jihostroj dobře bránil i podával. Soupeři se přetahovali ve vedení, trvalejší náskok si Rzeszów získal až od stavu 10:11. Ten mu vydržel do skóre 18:18. Českobudějovičtí srovnali krok a předvedli nadějný nástup. Bojovali a dokonce za stavu 24:23 měli setbol. Hosté však ukázali svoji zkušenost. Konarski nejprve srovnal a následujícím esem Akhrema si naopak setbol vynutil Rzeszów. A když se Kriško neprosadil přes blok soupeře, hosté pro sebe získali i druhý set.

Trvalejšího vedení nad polským mistrem se Jihočeši dočkali ve třetím setu. Než si ale svěřenci kouče Jana Svobody vybrali slabší chvilku. Konarski předvedl za sebou nevídaná čtyři esa a Rzeszów náhle vedl 12:13. Jihostroj se pak na chvíli dokázal vzpamatovat, ale rozhodně ne utkání zdramatizovat. Když Šulista zkazil servis, hosté měli za stavu 18:24 k dispozici šest mečbolů. Zkorigovat stav však stačil jen Fila a pak polský tým rázně ukončil svátek volejbalu na jihu Čech.

Po prohře 3:1 v minulém utkání na palubovce Rzeszówa tak Jihočeši prohráli s tímto týmem podruhé za sebou. Ve středu 11. prosince se Jihostroj představí v Lize mistrů v Paříži, kdy se ve francouzské metropoli utká s tamním volejbalovým celkem.

Jihostroj ČB – Rzeszów 0:3 (-18, -24, -19), čas: 80 minut, rozhodčí: Mokrý (SR), Flückiger (Švýc.), diváci: 1 500.

Jihostroj ČB: Mach, Sukuba, Fila, Michálek, Kriško, Habr, libero Hupka. Střídali Zapletal, Sobotka a Šulista. Trenér Svoboda.

Nejvíce bodující hráči: Fila 13, Kriško 10, Sobotka 8 - Konarski 18, Veres 13, Akhrem 12.