Ve zdejší krásné hale se odehraje závěrečný turnaj o mistra Jihočeského kraje sezony 2018/2019. Účast na turnaji si v dlouhodobé soutěži vybojovaly první tři celky obou základních skupin ( celkem ze šestnácti týmů). Jedná se o týmy FBC Milevsko (obhájce titulu), 1.FbK Tábor, FbC Strakonice, FBC Štíři modří a zelení a SK Meťák Č.Budějovice.

"Do finálové tabulky se započítávají výsledky vzájemných utkání odehraných ve skupinách a to formou koeficientu přepočteného na jedno utkání," informuje Ivan Janoušek z SK Meťák. V základní části se týmy utkaly ve skupině celkem třikrát. Kolotoč zápasů začíná úderem deváté hodiny a mistr Jihočeského kraje bude znám po posledním zápase - budějovickém derby- mezi celky FBC Štíři a SK Meťák zhruba v 18 hodin.

Oba celky vyhrály s velikým náskokem svoje základní skupiny a jsou považovány za favority na titul. Mistr Jihočeského kraje pak v příštím víkendu bude bojovat na mistrovství ČR. Pořadatelstvím soběslavského turnaje je pověřen Českou florbalovou unií SK Meťák ČB za podpory Jihočeského kraje.