V Budvar aréně má své pevné místo v termínovém kalendáři také soutěž krasobruslařů. "Byl to poslední závod Českého poháru, kterým si závodníci a závodnice z celé České republiky mohli zajistit postup na mistrovství České republiky," vysvětlují pořadatelé, kteří perfektně nachystali soutěž v kategoriích žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva. "Celkem se zúčastnilo více než sto šedesát krasobruslařů."

Bruslařský klub České Budějovice měl velké zastoupení od nejmladších kategorií po ty nejstarší. "Největší úspěch zaznamenala Alžběta Kvíderová v kategorii žaček, která vybojovala ve velké konkurenci druhé místo, Emma Fuková v kategorii žaček mladších 3. místo a Jan Kucian v kategorii nováčci starší 2. místo.

Další výsledky:
Nováčci starší dívky – Laura Sýkorová 10. místo, Michaela Hazuková 11. místo, Tereza Jiráková 12. místo
Nejmladší žačky – Lada Kornatovská 4. místo, Vanesa Vopálková 23. místo
Žačky – Nikola Sitková 12. místo
Žáci – Oliver Sitek 4. místo

Fanoušci z České republiky na fotbalové Lize mistrů v Miláně
Úžasná atmosféra. Fanoušci na Lize mistrů v Miláně. Byli u autobusu Interu

"Díky těmto závodům si naši závodníci zajistili postup na mistrovství České republiky, které se bude pro letošní rok konat v Kopřivnici," upozorňuje Jana Tomanová na prestižní soutěž, která se uskuteční 4. – 5.3.2023.

Na MČR se za Bruslařský klub České Budějovice nominovali tito závodníci:
Žačky – Alžběta Kvíderová, Viktorie Kucianová
Žáci – Oliver Sitek
Žačky mladší – Emma Fuková, Mertlová Sofie
Žačky nejmladší – Lada Kornatovská, Vanesa Vopálková

Jana Tomanová: "Nebruslilo se jen v Čechách. Náš klub reprezentovali ve stejném termínu také Lukáš Toman se svou partnerkou Klaudií Koudelkovou na mezinárodních závodech v Helsinkách ve Finsku v tanečních párech. Byl to jejich poslední závod této sezony a opravdu se vydařil. Lukáš s Klaudií si vyjeli osobní rekord celkem 70,82 bodů a tím si zajistili první místo."