Oblíbený rodinný seriál vstupuje do své dvanácté sezony s atraktivními novinkami, které se pro účastníky stanou novým zdrojem běžecké radosti. Jako první si je užijí závodníci v Českých Budějovicích.

Z nádherného náměstí Přemysla Otakara II. se vydají na trať celé rodiny s dětmi, začátečníci, hobby běžci, výkonnostní sportovci i elitní atleti, mezi kterými budou také známé osobnosti české atletiky. K velkým favoritům bude patřit například dvanáctinásobný mistr republiky v maratonu a půlmaratonu Vít Pavlišta, hvězda tokijské olympiády Kristiina Mäki, reprezentant Jan Friš nebo jihočeský atlet a triatlonista David Vaš.

V Českých Budějovicích se poběží na tradičních distancích, které jsou součástí všech závodů ČEZ RunTour. Jako první se do startovního koridoru seřadí děti, které čekají od 10 hodin Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů. Hned po nich se na trať vydají v pravé poledne účastníci tříkilometrového závodu, následovat bude ve 13:00 Puma Run 5 km a celý program uzavře ve 14:30 ČEZ Run na 10 km a štafety.

„Máme velkou radost z toho, že všechny tratě byly už více než dva týdny před závodem vyprodané. Stále ale ještě máme dostatek míst pro dětské závody, proto bychom rádi pozvali všechny rodiče, aby si s malými běžci přišli užít dopoledne plné sportu,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

V Českých Budějovicích si běžci opět vychutnají krásnou i rychlou trať – z náměstí Přemysla Otakara II. se vydají na cyklostezku k Vltavě s kvalitním asfaltem, do zeleného parku Stromovka, na Sokolský ostrov i do romantických dlážděných uliček historické části města.

V cílové bráně ale tenhle zážitek nekončí! Na všechny účastníky čeká v cíli velká kovová medaile, kterou v letošní sezoně ozdobí ikony jednotlivých měst, v Českých Budějovicích to bude pivo odkazující na zdejší slavnou pivovarnickou tradici.

Po závodě si pak běžci užijí bohaté zázemí se sprchami, masážemi od nadace Leontinka, tejpováním od Rozběháme Česko, dětským koutkem a také s energií v podobě powerdrinku Edgar a zejména chutného LIDL menu, jehož podobu také letos ovlivnili sami běžci, kteří si vybrali svůj burger.

Úplnou novinkou bude stánek Puma, na kterém si běžci budou moci vyzkoušet nejnovější modely bot, zasoutěžit si nebo se vyfotit ve fotokoutku. Do oblečení této ikonické značky se budou moci účastníci ČEZ RunTour také obléknout – ve spolupráci s Pumou vznikla účastnická trička i nové volnočasové oblečení.