Hned v první výměně Jihostroj potvrdil obrovské odhodlání. Utkání začalo dlouhou výměnou, Jihostroj dvakrát "čapnul" útoky v poli, a tím rozvášnil i budějovickou halu. Domácím se podařilo urvat až šestibodový náskok (13:7), na síti zářil univerzál González a svou práci na příjmu perfektně odváděli Kovařík s Balabanovem. Smečaři německého týmu byli hodně nešťastní z budějovické obrany, body jim zajišťoval především Ketrzynski z pozice diagonálního hráče. Domácí stupňovali agresivitu, hráli skvěle a svou jízdu v první sadě ukončili až za stavu 25:16.

Německý trenér udělal hned dvě změny v sestavě a Lüneburg se v průběhu druhého dějství přeci jenom vzpamatoval z náporu Jihostroje. Hráči domácího týmu dál riskovali servis, vycházela jim obrana v poli (jako by měli volejbalisty německého týmu skvěle přečtené) a bez bázně si počínali na smeči ze všech pozic (Jihostroj měl ve druhém setu 71% úspěšnost v útoku!). Carísio se „rozhodl“, že set k vítězství dotáhne Luengas, zásoboval ho jednou nahrávkou za druhou, a ten úkol perfektně zvládl.

Čtvrt století nejen s volejbalem v SK Hlincovka
Havelka hodnotí čtvrt století s Hlincovkou. Trmal je podle něj nejlepší trenér

Třetí dějství přineslo velmi vyrovnanou bitvu. Hráči Českých Budějovic bojovali o výhru za tři body, která by je udržela ve hře o poháry, a nechávali na hřišti všechny síly. Skvěle vycházela souhra Carísia s blokaři, ale stále se nedařilo Jihostroji odskočit. První mečbol krásnou diagonální smečí získal González a druhý proměnil Balabanov, kterému se do této chvíle v útoku vůbec nedařilo.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Ignácio Luengas, který uhrál 19 bodů, ale o cenu, kterou převzal z rukou prezidenta klubu Jana Diviše, sýr a pár plechovek pěnivého jihočeského moku, se jistě rád rozdělí se všemi spoluhráči.

Liga mistrů: Jihostroj ČB – SVG Lüneburg 3:0 (16, 19, 23), rozhodčí: Nurper Ozbar (Turecko), Bogdan Laurentiu Stoica (Rumunsko). Diváků 998. Jihostroj ČB: Luengas, Balabanov, González, Carísio, Taylor-Parks, Ondrovič – libero Kovařík (van Schie, Sedláček). Trenér: Andrzej Kowal. Lüneburg: Elser, Röhrs, Knigge, Elgert, Leeson, Ketrzynski (Kunstmann, Mohwinkel) – libero Worsley.