Svěřenkyně trenéra Jaroslava Strnada z USK Praha předvedla už v dopolední rozplavbě výkon 32,23 sekundy. Dosavadní vlastní takřka sedm let staré maximum z mítinku v Linci překonala třiadvacetiletá rodačka z České lípy o 41 setin sekundy. „Jsem ráda, že jsem se po tolika letech zpátky, navíc postupuju dál, takže z mojí strany je maximální spokojenost,“ pochvalovala si plavkyně, která vytvořila svůj už padesátý český rekord.

Chocová vyhrála i odpolední finále, i když za svým dopoledním rekordním časem o něco zaostala. „Chtěla jsem ten čas ještě vylepšit, ale bohužel to nevyšlo,“ lituje.

Z rukou ředitelky závodu Evy Šmausové usměvavá závodnice převzala speciální odměnu, kterou si vysloužila překonáním rekordu. „Plavalo se mi skvěle,“ rozplývala se sympatická dáma. „Oproti minulému týdnu jsem se zlepšila ještě o čtyři desetiny, tolik jsem ani nečekala. Po delší době se mi podařilo zlepšit rekord. Ani jsem tolik nevytuhla,“ podělila se o své dojmy česká rekordmanka.

Vodu v českobudějovickém bazénu si pochvaluje. „Je rychlá,“ uznale pokyvovala hlavou. „Vyhovuje mi tady bazén, atmosféra i prostředí okolo,“ tvrdí. Trošku zklamána byla pouze z konkurence, která přijela na Velkou cenu slabší než v minulých letech. „Je fakt, že další prsařky z naší špičky nepřijely. Plavala se liga, takže většina závodníků asi odpočívá,“ míní česká reprezentatka, která letos soutěž družstev vynechala. „Ale zase přijeli opravdu kvalitní plavci z Maďarska,“ dodává.

Program pro závodnické plavecké jaro má Petra Chocová poměrně jasně nalinkovaný. „Jedu příští týden na soustředění na Krétu, pak mě čeká závod v Barceloně, soustředění ve Španělsku, závody v Portu, mistrovství republiky a pak až mistrovství světa,“ vypočítává.

Na prsařskou stovku i padesátku už má Chocová splněný účastnický limit pro mistrovství světa. Má tak klid pro přípravu. Někteří naši reprezentanti měli účast na MS jistou bez ohledu na limity. „To jsou áčkaři, kteří byli loni na olympiádě,“ říká.