Na prvním turnaji jste odehráli dva zápasy. Jak je hodnotíte?

První zápas s Rakovníkem byl vyrovnaný, prohráli jsme 2:3 góly, které jsme dostali v závěru, takže to byla trochu smůla. Se Slavií jsme odehráli vyrovnaně první poločas. Na obou stranách bylo hodně šancí. Podržela nás Morová, která chytila penaltu. Vedli jsme 1:0, ale ve druhé půli Slavia zvýšila aktivitu a důraz, my na to nedokázali zareagovat a zaslouženě jsme prohráli 1:6.

Kromě toho, že jste hráli, mohli jste také okouknout soupeře. Co vám turnaj napověděl?

Před nedělním druhým turnajem v Praze na Slavii víme, že máme na čem stavět. Potřebujeme se rozehrát, měli jsme trochu horší tréninkové možnosti, takže naše výkonnost by se měla turnaj od turnaje zlepšovat. Naším hlavním cílem je zachránit se, skončit alespoň pátí. A kdyby se to povedlo, zkusit postoupit do play off, to by bylo dobré.

Když tým nehraje dlouhodobou soutěž pod širým nebem, jak ho dáváte na zimu dohromady?

Většina holek je v Rakousku, jiné venku už nehrají vůbec, chodí na Meteor trénovat a hrají jen halovou sezonu. Ale těch je jen pár. Pak je tu například Římalová, která hraje extraligu za Rakovník. V Rakousku působí během podzimu a jara Morová, Bláhová, Klímová, Míša Krýdlová . . .

Z týmu odešly starší hráčky?

Oproti loňské sezoně v hale odešla jen Vondrová. Z těch mladých je v týmu nová Švábová, jinak je kádr stejný jako loni. Bývalé opory Meteoru, jako je Staňková, hrají v Rakousku i přes zimu.

Tým se normálně připravuje, trénuje pohromadě?

Jednou týdně se scházíme ve sportovní hale, k tomu jednou týdně máme fyzickou přípravu. Podle toho, jak to jde, se trénuje i na Meťáku.

Zatím hrajete v hale. Je možné, že se Meteor v blízké budoucnosti vrátí i ven, na umělku?

I to je důvod naší účasti v hale. Pokoušíme se dát tenhle tým dohromady. Naše vize je taková, aby se vzchopil, aby v něm na jaře bylo dost hráček, a od podzimu tak zase mohl začít hrát soutěž. Jinak by podle mého názoru ženský pozemní hokej na Meteoru zanikl docela. Mezi ženami a žactvem je moc velká generační propast.

Rovnou do extraligy se ale vrátit nemůžete, že?

Ne. Na podzim bychom museli začít ve druhé lize.