Jihostroj České Budějovice čekají v sezoně tři volejbalové soutěže. Extraliga, evropský pohár a Český pohár. Proto, aby byli hráči byli nachystaní, musí právě teď pečlivě pracovat na fyzické kondici. "Hrát budeme i přípravné zápasy, začínáme třiadvacátého srpna v Příbrami," říká trenér René Dvořák a hned dodává: "U nás v hale je to složitější, opravuje se střecha, vůbec nevím, jestli budeme hrát nějakou přípravu také doma."

Hned na úvod připravil kondiční trenér Jakub Kalus pro hráče speciální testy. Ty volejbalisté abslovovali přímo v Bcrossgym České Budějovice. "Testujeme tradičně, to není nic nového, teď jsme chtěli vidět, jak jsou hráči na tom," vysvětlil trenér Dvořák a Kalus jeho slova doplnil: "Chceme mít srovnání, jak jsou na tom hráči ve srovnání třeba s Evropou nebo s dalšími českými kluby."

Podívejte se na video, jak hráči zvládali první trénink po návratu z dovolených. Na tréninku nechyběl Nizozemec, který je novou akvizicí Jihostroje. Nizozemec Stijn van Schie poslední tři sezony hrál za současného belgického mistra Knack Roeselare, teď už je hrdý Jihočech a učí se dokonce česky: "Dobrý večer a dobrou chuť," pozdravil roztomile hned ve dveřích posilovny rodák z Utrechtu.

A Daniel Šulista vyšplhal na laně ke stropu haly. Proč? Jen na požádání přítomných kamer.