„Italky přijedou poprvé,“ říká trenérka SKMG Máj ČB, která turnaj mamutích rozměrů připravuje. Jak se narodil kontakt s Italkami? „Pracuje tam Marina Zacharčenková,“ vysvětluje Pokorná. „A v klubu, který přijede, působila po olympiádě krátký čas i Dominika Červenková.“ Připomíná dobu, kdy nejlepší česká gymnastka uplynulého desetiletí závodila za klub Aurora Sano.


V sobotu je start stanoven na 9.30. Vypsáno je pět kategorií: naděje nemladší, mladší a naděje straší, juniorky a seniorky. „Juniorský a seniorský program jsme připravili na odpoledne,“ vysvětluje trenérka SKMG Máj, která je zároveň i ředitelkou Citroën Cupu. V neděli proběhnou finálo vé soutěže od 10 hodin. „Očekáváme okolo osmdesáti startujících.“ Finálový program budou snímat kamery České televize, která z Citroën Cupu připravuje záznam. „Bylo by dobře, kydby divácký zájem byl co největší. Obě tribuny Sportovní haly budou otevřeny,“ upozorňuje diváckou obec Ivana Pokorná.
Domácí klub budou reprezentovat v kategorii seniorek „klasické stálice“. Na koberci se představí Nahalková, Dupalová a Kubalová. „Kubalová je po zranění, spíš bude bojovat o finále.“ V soutěži se také představí gymnastky ze ZVVZ Milevsko. V juniorkách budou soutěžit medailistka z mistrovství České republiky Martina Krlínová, Aneta Fujdiarová, Aneta Hájková, Petra Prčková a Věra Černá.


Slavnostní zahájení turnaje ja naplánováno na dnešní čtrnáctou hodinu. „Zahájení se uskuteční až v průběhu soutěží, jako to bývá zvykem na velkých mezinárodních turnajích,“ doplňuje Ivana Pokorná.

Slepá střeva

Až neuvěřitelnou souhrou okolností ze stejného důvodu přijdou o Citroën Cup Karolína Rodová a Dominika Červenková. Obě vyřadil z tréninku zánět slepého střeva a následná operace. „Přejeme jim hodně sil a rychlý návrat,“ vzkazují kolegyně. Červenková už usedne do poroty jako rozhodčí. Tuto roli budou plnit i renomované účastnice olympijských her a mistrovství světa Švédka Ludmila Ahlinová a Yvonna Ronzová.