Na čkyňských polích krosilo a celá Čkyně opět ožila sportovním duchem. Tak jako několik posledních podzimů zorganizoval ve Čkyni místní oddíl Outdoor Kids závod v přespolním běhu, který letos přilákal na čtyři stovky příznivců sportu. Malý a v podstatě rodinný oddíl, který přivádí ke sportu nejmenší děti od předškolky po první stupeň základní školy pořádá již několik let závody, které se těší oblibě stále většího počtu sportovců a to včetně reprezentantů ČR.
Kromě závodů na horských kolech a kolečkových lyžích pořádají již tradičně také závody v přespolním běhu. Podzimní kros čkyňskými poli se letos dostal do diáře i takových sportovců jako je vynikající jihočeský běžec a mistr světa ve štafetě v kvadriatlonu Jiří Csirik, nebo několikanásobná medailistka z ME a MS v letním biatlonu a v běhu do vrchu Pavla Schorná ze Starého Města pod Landštejnem. Oba tito famózní sportovci vyhráli na čkyňských polích své kategorie. Csirik vyhrál závod mužů na 12 km a Schorná závod žen na trati poloviční.
K závodu se přihlásilo 150 závodníků a podporovalo je přes 200 fanoušků. Vše se povedlo, i když jednoduché to nebylo. „Přes nepříznivé předpovědi počasí jsme si asi vymodlili, že nakonec nepršelo a těsně před závodem pohnojená pole se nám včas podařilo odhrabat hráběmi. Letošní příprava tratí byla vážně náročná, ale všechno nakonec dobře dopadlo a máme z toho všichni velkou radost", zhodnotil závod jeho hlavní pořadatel Jiří Mánek.
Závody jsou velmi oblíbené i v dětských kategoriích, protože si každý malý závodník za proběhnutí cílovou čárou odnáší výborné, ručně malované perníky, které vyrábějí maminky Outdoor Kids v Krušlově. A tak nezbývá než se těšit na příští ročník.