Na slavnostní vyhlášení ankety do DK Metropol dorazil v obleku. Tak ho příznivci boxu z nesmlouvavých bojů v Gerbeře neznají. A při rozhovoru s moderátorem zaplněný sál přesvědčil, že boxeři nemají jenom prázdné hlavy, jak má v podvědomí hlavně nesportovní veřejnost.

Podobné akce se zúčastnil vůbec poprvé. „Absolutně jsem to nečekal a jsem za to strašně rád,“ uvedl ke svému prvenství ve čtenářské anketě boxer. „Poděkování za to patří mým rodičům, kteří mě podporují jak psychicky, tak mi pomáhali i finančně. Samozřejmě také kamarádům, trenérovi a šéfovi klubu panu Leštinovi, jenž se o všechno stará. Zapomenout nemohu ani na přítelkyni, která to se mnou nemá vůbec jednoduché, protože jsem pořád na cestách. Všem patří velký dík,“ vzkazuje svým blízkým.

Kvůli kvůli účasti na vyhlášení Vodárek dokonce o den odložil odjezd na čtrnáctidenní soustředění české reprezentace. Toho se zúčastnil spolu se svým klubovým kolegou a věkem ještě juniorem Rafaelem Duchoněm.

Na pódiu byl pochopitelně trochu nervózní. „Ještě jsem něco takového neabsolvoval. Nervózní jsem byl, ale na druhou stranu to bylo příjemné,“ připouští.

Rodák z Přerova studuje v Českých Budějovicích Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity a kromě toho je samozřejmě také velkou oporou extraligových boxerů Samsonu. „V Budějovicích se mi strašně líbí. Jsou tady fajn lidi a atmosféra při zápasech, to je něco úžasného. V ringu je je skvělé, když vám lidi takhle fandí. Budějovice miluji,“ vyznal se ze svého vztahu k jihočeské metropoli.

V uplynulém roce dosáhl se svými parťáky ze Samsonu na obhajobu extraligového bronzu. Kalendářní rok završil stříbrem na mistrovství republiky jednotlivců v Prostějově, kde ve váze do 75 kilogramů podlehl svému velkému rivalovi Vardaru Besaljanovi. „Dva týdny předtím jsem ho doma porazil v extralize. V Prostějově využil domácího prostředí on a vyhrál, i když přede mnou pořád utíkal a byl to takový zvláštní zápas,“ posteskne si.

V nejvyšší soutěži byl Samson dvakrát po sobě třetí. Letos by to mohlo být ještě lepší, protože Jihočeši po třech kolech vedou extraligovou tabulku. „Nechci to zakřiknout, ale začali jsme dobře. Chceme to dotáhnout co nejvýš. V našem kolektivu jsou skromní kluci, ale sázíme na bojovného ducha. V ringu necháme všechno a uvidíme, kam až nás to na konci vynese,“ nechce předbíhat.

Ve čtvrtém kole extraligy se Samson představí za týden na severu Čech, kde bude jeho soupeřem společenství Děčín a Most. Doma ve svém stánku ve velkém sále Gerbery českobudějovičtí boxeři nastoupí v neděli 27. února, kdy od 10 hodin přivítají Ostravu.

Vrcholem sezony na mezinárodní scéně bude podzimní mistrovství světa, které bude hostit Jižní Korea. „Moc lidí od nás tam asi nepojede. Rád bych se do toho užšího výběru dostal,“ přeje si. „Budeme o nominaci asi bojovat zase s Besaljanem. On se stal členem sportovního centra v Ústí nad Labem, odkud je do reprezentace vždycky blíž. Ale poperu se o to,“ slibuje.

Nejen v ringu ale čekají letos Vodárka velké věci. Měl by také ukončit pětileté inženýrské studium na Jihočeské univerzitě. „Možná bych potom zkusil ještě doktorandské studium nebo FTVS v Praze. Musím si to ještě dobře rozmyslet,“ tvrdí.

Ve vzdálenější budoucnosti by se asi nebránil ani přestupu do profesionálního ringu. „Přemýšlel jsem o tom, ale ještě bych chtěl něco dokázat mezi amatéry i na mezinárodním poli. Pak bych to možná mezi profíky zkusil. Hlavně ale bude záležet na zdraví. To je to hlavní,“ dobře si uvědomuje.