Výraznou posilou českobudějovického cyklistického týmu Madeta Fitness Specialized je Petr Dlask. Zkušený cyklokrosař má ve své osobní sbírce řadu velkých úspěchů. Pětatřicetiletý závodník už vybojoval pětkrát mistrovský titul, v Táboře si na mistrovství světa dospurtoval pro stříbro. Aktuálně už zvládl závod Světového poháru právě v barvách jihočeského týmu.V porovnání se světovou konkurencí obsadil velmi solidní 23. místo.

Pro fanoušky cyklistiky byl váš příchod do Č. Budějovic velkým překvapením, jak se nečekaný přestup narodil?
Byla to akce kulový blesk.

Hodně rychlý přesun?
Richard Faltus mi v létě volal, že má na jihu Čech přislíbenu pomoc od firmy, lákal mě do týmu, já ale chtěl v té době ještě fungovat nahoře, protože tam pro mě dělali maximum. Snažili se, abych měl dobré léto, bikovou i krosovou sezonu. Bohužel se to pak začalo trochu zadrhávat, víc jsem začal komunikovat s Richardem, v klubu stáli o to, abych za něj jezdil, tak jsme to vlastně upekli během čtrnácti dnů.

Působil jste v týmu Rubena Birell Specialized, aktuálně už jezdíte v týmu Madeta Fitness Specialized, jaký pro vás byl závod SP, ve kterém jste skončil na 23. místě?
Zaplaťpánbu za třiadvacátou příčku. Mám samozřejmě pomyšlení na lepší umístění, ale v novém madeťáckém dresu to nebylo špatné, mohlo by to být správné nakopnutí, mohl by to být takový odraz k lepším zítřkům.

Najednou, vlastně přes noc, jste se stal Jihočechem, vzpomínáte, že jeden z největších sportovních úspěchů se vám podařilo vybojovat právě v Táboře?
To je pravda. Taky si ze mě kolegové dělají legraci, říkají mi: Vítej na jihu, vítej v Jihočeském kraji, jsou to takové sportovní přelety, které k cyklistice patří. To tak prostě je, ať jste v zahraničí nebo doma, ať jste třeba ze severu, můžete jezdit za jižní Čechy.

Berete vznik nového týmu jako oživení na cyklistické scéně?
Určitě. Je opravdu super, že se Richardovi podařila takováto věc. Je moc dobře, že jihočeská firma chtěla jít do cyklistiky, že do tohoto sportu chce dávat peníze, chce být samozřejmě vidět. Jako závodníci jsme samozřejmě hodně šťastní, že někdo má o cyklistiku zájem.

Co plánujete směrem ke druhé polovině sezony?
Plánoval jsem během svátečních dnů buď Světový pohár v Zolderu nebo závod v Lucembursku. Na Nový rok startuju v Lucembursku v Petánge, pak už se všechno vrhne na přípravu mistrovství České republiky.

Pojede se v Uničově, máte velkou motivaci?
No jistě. Chtěl bych, aby se mi podařilo udržet první místo v poháru. Vlastně jsem teď druhý, ale bude se hodně bojovat, chtěl bych sezonu dotáhnout do úspěšného závěru. Myslím, že mohu pomýšlet i na lepší umístění, třeba můžu myslet na bednu.

Zkušeností máte už v zásobě hodně, co se dá očekávat od mistrovství světa 2012?
Všichni říkají, je to písek, je to Koksijde. Tam to je důležitý závod, na který se musíte připravit.

Jak se připravujete na písek?
Podle mne je to hodně o hlavě. Musíte se připravit psychicky, pak tam můžete být na dobré pozici. Dopředu nikdy nemůžete být poražený. Já se těším, je tam sice nám nevyhovující písek, ale je to o síle. Když se na to natrénuje, tak se písek nechá projet.

Rozhodne tedy hlava?
Když ji zachováte chladnou, můžete tam zajet i velmi slušný výsledek.