Byl členem juniorské reprezentace, nyní je v kategorii U 23 a jezdí u jižních sousedů silniční Rakouský pohár Tchibo Cup za Union Radland Kärnten Viperbike.


Proč závodíte v Rakousku a ne na domácí scéně?
V Rakousku jezdím, protože se mi zdá, že úroveň závodění je tam úplně jinde. Silnice jsou v dobrém stavu, mnohem větší bezpečnost při závodech, kde bývá hodně policistů, dobře uzavřená a zabezpečená trať. I závodící jsou k sobě ohleduplnější.


Jaké úspěchy jste za hranicemi i doma nasbíral?
Tuhle sezónu moc úspěchů nebylo. hned na jaře jsem byl nemocný a těsně před mistrovstvím České republiky jsem si na závodech v Obervartu zlomil ruku v předloktí. Republiku jsem sice jel s ortézou, ale výsledek samozřejmě neodpovídal mé představě. Tepve teď v cyklokrosu se začínám rozjíždět, schází jedno místo, abych byl v reprezentaci.


Minulý víkend jste jel v Obersliesrbachu, kam si přijel spravit chuť Ondřej Bambula poté, co nemohl jet Světový pohár v Táboře. Skončil jste těsně za ním…
On přijel až v neděli. V sobotu jsem byl první, za mnou dojel Petr Cirkl. V neděli jsem jel proti odpočatému Bambulovi, který to docela nakopl už od startu a já než jsem se dostal před ostatní závodníky, tak vznikla malá mezera, asi sto metrů dlouhý výjezd. V posledních kolech jsem věděl, že druhé místo mi už nikdo nevezme. Nakonec jsem byl minutu a půl za ním, jelo se mi celkem dobře.


Jaké si dáváte cíle, jaký závod byste chtěl vyhrát?
Můj cíl je teď se dostat do reprezentace v kategorii mužů do třiadvaceti let a v létě vyhrát některý z Rakouských pohárů na silnici. Budu se teď také snažit objet celý český pohár. Světový pohár v Táboře mi bohužel unikl o jedno místo, původně nás z třiadvacítek mělo jet víc, ale nějak to nedopadlo. Bambula nebyl jediný, kdo byl zklamaný.


Takže jste sledoval závod v televizi?
Přesně tak, protože jsem byl v té době v Rakousku na závodech. Zdeněk Štybar jel dobře, jen asi až příliš tahal špici, což ho stálo hodně sil a toho v závěru využil Nijs a další.


Sledujete žebříček českých jezdců? Zajímáte se, na kterém místě jste mezi českými kolegy?

Sám ani nevím, jak jsem umístěn, protože se počítá do poháru i světový pohár, který jsem letos ještě nejel. Takže startuji na každém závodě úplně zezadu i za závodníky, které běžně porážím a pak to mám těžší, než se probojuji na nějakou solidní pozici, kde zůstanu až do cíle.