Jak se na šampionát těšíte?
Moc. Ještě trochu potrénuju, pak pojedu časovku.

Jaká disciplína z nabitého programu se vás týká?
Pojedu časovku jednotlivců. Ta se pojede z třeboňského náměstí ke Schwarzenberské hrobce směrem na Domanín.

Projela jste si pečlivě trasu?
Byla jsem se tam v neděli podívat. Nevím přesně, jak bude trasa vytyčená, z náměstí to má být šest kilometrů, pojede se to čtyřikrát. Celkem na nás čeká v okolí Třeboně čtyřiadvacet kilometrů.

Kdo se někdy k rybníku Svět vypravil na kole, určitě ví, že se dají očekávat nesmírně technicky náročné pasáže. Souhlasíte?
Určitě. Je to těžká trať. Asi to bude trochu problém. Jinak je to rovina, v tomto směru bude závod jednoduchý. Záleží ale také na počasí, na větru. Když jsem se tam byla podívat, zrovna dost foukalo. Je pravda, že technicky to bude dost nepříjemné, jsou tam zatáčky, kostky, uvidíme. Startuje se v minutových intervalech, jde o to, kdo technické pasáže umí projet nejrychleji.

Připravujete se na jeden z vrcholů sezony speciálně?
To snad ani ne. Ale jezdila jsem v posledním období spíš rychlejší a rovinatější úseky. Kratší. Jinak nic speciálního. Rozhodla jsem se vlastně až na poslední chvíli, že to chci vyzkoušet. Je to blízko i to tentokrát rozhodovalo.

Jaké jsou vaše sportovní ambice?
Já jezdím jen amatérskou ligu, takže závod mistrovství republiky považuji spíš za zkoušku. Chci vědět, jaké bude startovat s nejlepšími. Některé soupeřky samozřejmě znám. Když jsem s nimi závodila, tak byly rychlejší. Měly i kvalitnější kolo, já bych také teď chtěla jet na lepším, speciálním kole, ale nevím, jestli se to podaří.

Projeví se kvalita materiálu při závodě na čtyřiadvacet kilometrů rozhodujícím způsobem?
Zcela jistě. Klidně to může udělat až dvě minuty. Mezi časovkářským a normálním kolem je opravdu propastný rozdíl. Jde i o další speciální časovkářské vybavení. Uvidím, jak a co se mi podaří na poslední chvíli sehnat.

Jak je na tom podle vás jihočeská ženská cyklistika?
V ženách je to špatné. To je naprosté minimum. Když jsem byla na amatérských závodech, tak na Moravě jich je určitě mnohem víc. Nebo jsou cyklistky okolo Prahy. Na jihu trochu teď začali jezdi mladí kluci, to je dobře. Na jihu jsou víc rozšířená horská kola. Tam už je závodnic víc.

Souhlasíte s tím, že mistrovství České republiky je pro celou cyklistiku dobrou reklamou?
Je to velmi dobrá propagace, v Jindřichově Hradci vždy bývali dobří závodníci, i tam to může přitáhnout další adepty cyklistiky. Je dobře, že se toho Jihočeši ujali. Pro mě je opravdu velká výhoda, že je to blízko,jinak bych to snad ani nezkusila.

Čtenáře už jsme informovali o tom, že se závodu zúčastní kompletní špička, těšíte se na velké hvězdy? Počítáte se mezi ně?
To vůbec ne! Z chlapů by měl jet třeba Kreuziger, pojede Kozlíková, Sáblíková. Ony mají přece jen jiné ambice. pro ně je to třeba také boj o nominaci na mistrovství světa. To je jiná kategorie.

S nimi se poměřovat nechcete?
Chci si to vyzkoušet. Vůbec ale nemám představu, jaký ten rozdíl bude. Na této úrovni jsem nikdy nic nejela.