"Chceme bouři v hledišti," říká Petr Balogh. "Chceme, aby fanoušci naše jezdce vyburcovali. Z jižní Moravy dorazí bubeníci. Vyzývám všechny fanoušky aby přišli s vlajkami, trumpetami a píšťalami a věřím, že to bude ta nejlepší podpora pro dobré výsledky našich reprezentantů," přidal Petr Balogh. Před trenéra Petra Kloučka položil jasný cíl. Šest medailí! "Nechci z toho slevovat."

Pořadatelé připravili trať dokonale. Tribuny, a jsou dokonce oboustranné, vyrostly třeba i v horní pasáži u schodů.

Cyklokrosový Toi Toi Cup ve Veselí nad Lužnicí
Sníh k cyklokrosu patří. Závod ve Veselí pohledem Moniky Šavlové

Bude to úžasná podívaná. Generálka proběhne 14. ledna. Pojede se MČR a chybět na něm nebude ani Zdeněk Štybar. "Mám to v plánu, potřebuju si táborskou trať osvěžit," potvrdil. "Chtěl bych poděkovat zástupcům města, kraje i státu, bez jejich podpory bychom šampionát nemohli udělat na tak vysoké úrovni," dodal Balogh.

Velkou zajímavostí je hymna šampionátu. Kultura a sport jdou ruku v ruce. Část hymny totiž nazpíval starosta města Tábor Štěpán Pavlík! "Těším se," říkal přímo v Táboře na střeše budovy, ze které je nádherně vidět celá trať. "Sice s opatrností a trémou, protože pro město je veliká věc. Věřím, že vše dopadne dobře a ke spokojenosti závodníků, diváků i organizátorů," řekl Pavlík a poukázal i na spolupráci s Českými drahami. "Snažíme se vždy pořádat akci s ohledem na obyvatele města. Funkční bude železniční zastávka Čápův dvůr, odkud lze na závodiště dojít pěšky a to je také náš ekologický příspěvek," dodal starosta města.

.