České Budějovice – TOI TOI Cup v cyklokrosu odstartuje v sobotu 22. září úvodním podnikem v Lošticích. Celkem má seriál osm závodů včetně mistrovství republiky, které se uskuteční 12. ledna příštího roku ve Stříbře. A sezona vyvrcholí mistrovstvím světa, poprvé mimo Evropu, když o medaile se pojede v americkém Louisville.
Na startu bude chybět dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar, který se ve stejném termínu představí na světovém šampionátu silničních cyklistů. A jak to bude s jeho působením v terénu je ve hvězdách. Pravděpodobně pojede až závěrečný pohárový závod v lednu ve Stříbře, tedy jeho rodišti.
V Lošticích ale budou kromě něj na startu všichni nejlepší čeští krosaři, včetně nejlepšího Čecha na posledním světovém šampionátu Radomíra Šimůnka, obhájce celkového pohárového prvenství Vladimíra Kyziváta a také Martina Bíny. Ten se do terénu vrací po dvouleté přestávce, během které ho provázely zdravotní problémy a podstoupení tří operací kolene. „Od ledna jsem začal spolupracovat s trenérem Vojtěchem Červínkem. „Na silnici jsem toho najezdil jako nikdy předtím a cítím se výborně. Ovšem jak na tom budu v terénu po dvouleté pauze, se teprve ukáže," řekl čtvrtý muž ze světového šampionátu 2010 v Táboře.
Závody se jedou vždy na 60 minut a všechny jsou zařazeny do druhé kategorie Mezinárodní cyklistické unie UCI. Body získají jezdci na prvním až třicátém místě v případě domácího poháru, do světového žebříčku pak nejlepší desítka. Mistrovství republiky je bodováno  dvojnásobně.
Závod ve Stříbře pořádá Zdeněk Štybar starší. „Věříme, že i díky tomu přijede Zdeněk mladší. A když se mu bude dařit, tak on se umí připravit i na mistrovství světa," doufá v jeho start  na světovém šampionátu předseda cyklokrosové komise ČSC Čestmír Kalaš. Závody TOI TOI Cupu se pojedou stejně jako v loňském roce v Lošticích, Uničově, Hlinsku, Kolíně, Holých Vrších, Lounech a Stříbře, jen místo Mnichova Hradiště se pojede v Mladé Boleslavi.Vedle osmičky závodů mužské kategorie elite a jezdců do 23 let se pojedou i další závody za účasti juniorů, veteránů a žen v Chomutově, Jabkenicích, Kutné Hoře, Praze a Milovicích.
Nejlepší závodníci v jednotlivých dílech seriálu získají prémii 10.500 korun. Do celkového součtu se jezdcům započítává pět nejlepších výsledků a k tomu republikový šampionát. Celkový vítěz pak získá odměnu 30 tisíc korun a navíc bude mít opětovně na rok zapůjčen vůz od partnera celého podniku.