Připravený okruh měří 26 km, k tomu se musí připočítat ještě čtyřkilometrový nájezd od startu a do cíle. Většina závodníků se rozhodla, že okruh pojede dvakrát a to znamená absolvovat celkem šedesát kilometrů v terénu.

Na start se postaví několik špičkových jezdců včetně Martina Horáka, vítěze posledního závodu Cyklomaraton Tour, který se jel v Hradci Králové. O vítězství bude bojovat také Zdeněk Mlynář (Max Cursor) nebo Horákovi parťáci z Rock Machine Cyklomax týmu František Žilák a Leoš Roušavý. Černým koněm závodu bude budějovický jezdec Petr Cirkl, který obléká barvy rakouské stáje Hrinkow. Ze znalosti tratě budou těžit i členové hlubockého týmu Xstream Racing Vašek Píša a Karel Kalaš, oba toho na trati v minulých týdnech hodně natrénovali.

Start

Závod startuje v neděli v 11.00 na náměstí Přemysla Otakara II. Přihlášky a registrace závodníků budou probíhat už od 8 na stadionu ZF JU u budějovického výstaviště, kde bude umístěn i cíl závodu a celé zázemí pro závodníky. V půl dvanácté na stadionu odstartují i doprovodné dětské závody.

Nad akcí převzal záštitu primátor města České Budějovice Juraj Thoma.

Petr Mach