Čtvrtfinále extraligy volejbalistů pokračovalo včera už pátým zápasem. Za stavu 3:1 se Jihočeši pokusili o ukončení celé série. Situaci jim ale komplikuje zaplněná marodka. Ke vší smůle jsou na ní hráči základní sestavy.
S vážně poraněným kotníkem do čtvrtfinále zcela jistě nezasáhne Chilan Sebastian Gevert, nenastoupí ani smečař Tomáš Fila a k dovršení všeho v Příbrami při zásahu v poli špatně došlápl Petr Michálek!
Právě tento bojovník se ale přes noc zázračně uzdravil a nastoupil v základní sestavě na postu smečaře společně s Jiřím Krafferem. Jan Kuliha zůstal na střídačce.
Úvod utkání vyšel českobudějovickému celku skvěle. Během chvíle to bylo šest bodů: 11:5.
Jihočeši přidali také blokařské úlovky a diváci, kterých dorazilo 1212, se na tribunách královsky bavili.
Trenér Kop se pokoušel zastavit nápor domácích, to už to ale bylo 14:8 pro rozjetou domácí mašinu.
V kvalitních úderech z vysokých nahrávek posílal do soupeřova pole jeden úder za druhý Američan ve službách Jihostroje Collin Hackwort, který na postu univerzála plnohodnotně nahradil Chilana Geverta. Oddechový čas pro uklidnění svého celku si vybíral za stavu 21:16 také kormidelník Jihostroje René Dvořák. První set zakončil nepodařeným smečovaným servisem odchovanec českobudějovického Jihostroje Martin Böhm. ten v příbramském dresu patří k nejlepším a nejzkušenějším hráčům, ale prohře v prvním setu nezabránil.
Druhý set už byl o mnoho vyrovnanější. Hosté se adaptovali na bouřlivé jihočeské prostředí. Lépe útočili, Martin Mach si připsal úspěch v obraně na síti. První technický time out přišel za stavu 8:7. Američan Hackworth pomáhal v těžkých chvílích. jako správných muž bez nervů útočil i z těžkých pozic. Příbrami se ale na stejné pozici pomalu rozehrával Renovica.
Druhý set se vyvíjel lépe pro Kocoury (9:11), ti vycítili poslední šanci.
A chytili ji za pačesy.
Skóre dokonale obrátili ve svůj prospěch. Body přibývaly pouze na straně kurtu, kde se za míčem doslova plazili po zemi Kocouři (12:18). Když se rozdíl navýšil ještě o další čtyři body, Kraffera nahradil v domácí sestavě Jan Kuliha.
Třetí set vyšel českobudějovickému týmu.
Až v play off se tým letos opravdu dostal do tempa, které oceňují i fanoušci.
O osudu utkání rozhodl znovu až pátý set.
Kocouři vedli 4:0 a 6:1. Strany se otáčely naposledy za stavu 8:4 pro hosty.
Ti se tentokrát nenechali náskok vzít, vyhráli 3:2.
Série pokračuje…

5. zápas čtvrtfinále:
Jihostroj – Příbram 2:3.(20, -18, 15, – 23, -8)
Stav série: 3:2.
Rozhodčí Krtička, Činátl, diváků 1312.
Čas: 123 minut.Jihostroj ČB: Habr, Hackworth, Mach, Todua, Kraffer, Michálek – libero Kryštof (Kuliha, Sobotka). Trenéři Dvořák a Pochop.