Jihostroj vyhrál za tři body v hale Od. Vody, v soutěži je stále bez porážky.
Žádné experimenty. V silné sestavě, jako v mezinárodním Poháru CEV, se prezentoval Jihostroj Č. Budějovice v hale Od. Vody. První výměny naznačily, že Jihočechy čeká těžký úkol. Domácí výborně podávali, a proto měli Jihočeši potíže s přihrávkou (8:6). Středem sítě zlobil hostující obranu razantní Prešinský, a tak Svobodův tým musel dotahovat – 17:13. Přidaly se chyby přijímajících hráčů a první set se stal kořistí Aera: 25:20.
Druhý set? Žádná velká změna. V sestavě vůbec žádná a podobný průběh: 10:7. Až pak začal úřadovat jihočeský blok a Maciel na servisu – 13:14. Rozhodující bodový únik zařídil dvěma esy Filip Habr – 18:20 a 22:25.
Obrana na síti je letos obrovskou jihočeskou zbraní. Úspěšným blokařům zdvihá sebevědomí, zablokované psychicky sráží k zemi. Přesně tak tomu bylo i ve třetím setu, ve kterém Jihostroj odskočila až na pětibodový náskok (1:6). Dva přímé body přidal z podání také Vladimír Sobotka (5:12) a servíroval vesele dál (5:15) a (19:25).

Další pokračování bylo dramatické. Hosté odskočili o dva body, ale domácí byli neustále v kontaktu (17:19). Závěr zvládl favorit strojově přesně. Profesorsky – v nejlepším slova smyslu. Poslední body putoval po ose Mcihálek – Habr – Mach – 22:25.
Odolena Voda - Jihostroj ČB 1:3 (20, -22, -19, -22), čas: 97 minut, rozhodčí Kmoníček, Záhorcová, diváků 389.
Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Fila, Michálek – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.