Zlín – Volejbalisté Jihostroje České Budějovice vkročili do třetího čtvrtfinálového zápasu odvážně. Pokračovali ve vynikajícím výkonu na servisu, přitlačili i v útoku.
Domácí Fatra předváděla lepší výkon než na jihu Čech, a tak se fanoušci nenudili.
Dlouhou cestu na Valašsko vážila početná skupina bubeníků, navíc v hledišti měl svůj osobní fanklub smečař Tomáš Fila, který před časem přišel na jih Čech právě ze Zlína.
První set nabídl zajímavé výměny, bojovnost Valachů na kvalitu Jihočechů nestačila. Náskok rychle narostl až na 21:14 a při Habrově dělovém podání přidávali hosté další velice cenné body.
Kolář na postu zlínského univerzála ještě „zařizoval" kosmetické úpravy ve skóre, jenže Machův dobrý útok středem sítě završil první velice kvalitní set třetího čtvrtfinále. Jihostroj vyhrál 25:18 a na lavičce byla spokojenost.
Ve druhém setu favorit ještě přidal v tempu. Svobodův tým neměl žádné důvody ke změnám, precizním výkonem ve všech činnostech posunul stav až na 8:3. Co zaznělo při technickém oddechovém čase na zlínské lavičce, těžko odhadovat, ale pochvala z trenérské kuchyně Romana Macka to rozhodně nebyla. Zato na druhé straně kurtu se klidná jihočeská síla posunovala bod po bodu k vytouženému zisku druhého setu – 9:4. Závěr setu se odehrával v poklidném tempu, soustředění a precizní Jihočeši neměli žádný problém.
Třetí set byl nejdramatičtější, Valaši v něm měli dokonce nepatrný náskok (5:3), závěr ale patřil Jihostroji.
České Budějovice vedou nad Zlínem 3:0 na zápasy .

Zlín – Jihostroj Č. Budějovice
0:3 (-18, -16, -20),
Rozhodčí: Dmejchal, Grabovský.
Diváků: 150. Čas: 74 minut.
Sestava Jihostroje ČB:
Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (střídal Kraffer).
Trenér Jan Svoboda.
Filip Habr (kapitán Jihostroje): „Nic nepodceníme, dvacetkrát si před zápasem zopakujeme, o co jde, chceme sérii ukončit