Jeho parťáky v národním týmu jsou další dva především motokrosaři  Martin Žerava a Michal Kadleček, dále  Jakub Horák, Robert Šíp a Radek Toman.

Aktuálně náš tým bojuje na hranici první a druhé desítky. „Největší problémy máme se speciálními enduro testy. Jezdí se v lese, kde je plno kořenů a kamení. Je to hodně rychlé a také dost nebezpečné. Nejsme na to vůbec zvyklí, protože u nás se něco podobného vůbec nejezdí," posteskne si Čadek.

O pády v takovém terénu prý není nouze. „Hned první den jsme se tam všichni pořádně potloukli. Všichni jsme tam měli problémy a dost na těchto úsecích ztrácíme," přiznává strakonický pilot.

Enduro testy jsou prý skutečně hlavním úskalím. „Jeden takový test trvá patnáct minut, ale když jsme si ho procházeli pěšky, tak to bylo na tři hodiny. Především na to nemáme nachystané pérování," jen krčí rameny.

Návrat od motokrosu k soutěžím není pro Jihočecha jednoduchý. „Odvykl jsem jezdit takhle dlouho," připouští. „Každý den se jede nějakých osm a půl hodiny. To není legrace. Když už přijde nějaký úsek, kde by si člověk na motorce trochu odpočinul, tak je tam nachystán extrémní test, který je atrakcí pro diváky," říká k průběhu soutěže.

Žádné přehnané cíle si pro zbytek soutěže český tým ani Čadek osobně nedávají. „Prioritou je pro nás dojet ve zdraví do cíle. To je to hlavní," zdůrazní. „Rychlostně se asi moc nezlepšíme.  V Česku je enduro jiná disciplína. Pomalé a zamotané. Tady se jezdí v lese a strašně rychle," nestaví si žádné vzdušné zámky.