V Brně, ve Sportovním centru Kuklenská se odehrálo MČR neslyšících. "Z našeho klubu a také pod hlavičkou BSKN České Budějovice hráli Julia Hejnová a Dennis Pražák," informuje trenér a šéf českokrumlovského klubu Radek Votava.

Nejvíc se dařilo Dennisovi Pražákovi, který ve dvouhře přehrál všechny své soupeře a vybojoval titul mistra ČR. Totéž se mu povedlo ve čtyřhře s kolegou Patrikem Vargou (BSKN České Budějovice). I tuto soutěž dokázali celkově vyhrát. Ve smíšené čtyřhře pak s Julií Hejnovou vybojoval ke dvěma zlatým medailím ještě stříbro.

Jihočeši se úspěšně zúčastnili MČR v badmintonuJihočeši se úspěšně zúčastnili MČR v badmintonuZdroj: Deník/ SKB Český Krumlov

Julia si také na své konto připsala titul, ve čtyřhře s partnerkou Janou Havlovou (SKN Hradec Králové) nedaly soupeřkám šanci a jasně zvítězily. "Julia do své sbírky přidala ještě stříbro z dvouhry," doplnil Radek Votava.

A medaili vybojovala také Vanessa Pražáková na MČR ve Vedryni. Dokonce si přivezla dvě bronzové. Ve čtyřhře a ve smíšené čtyřhře. "Tu hrála s dalším naším šikulkou Matyášem Puffrem, který si vybojoval bronz ve dvouhře a zlato ve čtyřhře," doplnil Votava.

Ve Sportovním areálu Vitality Slezsko ve Vendryni se totiž uskutečnilo mistrovství České republiky mladších žáků U13, kterého se z českokrumlovského klubu zúčastnili Matyáš Puffr, Vanessa Pražáková, Anežka Doubravská, Karolína Krupczová, Karolína Hniličková pod vedením trenéra Radka Votavy. "A s podporou Romana Hniličky," dodal šéf českokrumlovského badmintonového klubu.

Nejvýznamnějšího úspěchu dosáhl Matyáš Puffr ve čtyřhře s Danielem Čadou (Badminton Rychnov n/K), kteří nedali v pavouku nikomu šanci a po finálové třísetové bitvě získali titul mistrů ČR.

"Matyáš do své sbírky přidal ještě bronz z dvouhry a ze smíšené čtyřhry s Vanessou Pražákovou."

Vanesse se podařilo ve čtyřhře dívek s Klárou Fliglovou (Badminton FSpS MU) přidat druhou bronzovou medaili.

Zbyněk Sýkora se věnuje sportu s obrovským nadšením
Zbyněk Sýkora vyhrál turnaj v Polsku, Deník s ním chystá rozhovor

Dennis Pražák i Vanesska Pražáková velmi ochotně odpověděli na dotazy Deníku:

Dennis Pražák popsal, proč se vlastně vydal na badmintonový kurt. "Naším vzorem proč začít s badmintonem byla naše příbuzná Lucie Černá a teta Julia Hejnová," říká a Vanesska dodává, na čem potřebuje v tréninku, který vedou Radek Votava a Jiří Frendl, nejvíc pracovat. "Já se potřebuju zlepšit v podání, podávám vysoko, tak je potřeba to trochu snížit. Ale mám v podání velikou sílu." A Dennis? "Já potřebuji zlepšit pohyb s raketou. Oproti loňsku jsem se velice zlepšil, mám velikou výdrž a rychle se pohybuji na kurtu."

Vanessa Pražáková ve čtyřhře dívek nastupovala s Klárou Fliglovou (Badminton FSpS MU). V deblu přidala druhou bronzovou medaili. "V mixu se s Matyášem vždy domluvím, občas mi řekne, co mám dělat a jak se mám pohybovat na kurtu. U čtyrhry s Klárou je to naopak."

A Dennis se po turnaji usmíval i proto, že Julia Hejnová je členkovu sympatické sportovní rodiny. "Ano medaile zůstaly v rodině," přikyvuje.

Oba úspěšní a talentovaní sportovci maji svůj sportovní plán a sen.

Vaneska: "Můj sen je se zúčastnit se mistrovství světa a Evropy neslyšících a zúčastnit se deaflympiády."

Dennis: "Můj sen je stejný jako u Vanessky a taky bych rád v budoucnu badminton trénoval."