Druhá nejvyšší česká soutěž volejbalistek nabízí v sezoně derby. Madeta České Budějovice - Rudolfov. Oba kluby se věnují výchově mládeže, vidět to bylo i v základních sestavách. Lepší byla domácí Madeta.

První zápas hladce 3:0, druhý také. Madeta České Budějovice byla v derby dominantní. "Ale mezi oběma kluby je rivalita," potvrdila kapitánka v. "Rivalita ano, ale na kamarádském základu," upřesnila. Rivalita ale funguje, proto na derby přichází hodně lidí," dodala. Kapitánka Madety se rozhlížela po sympaticky zaplněné Sportovní hale v Českých Budějovicích. "Všechno ale je na přátelské vlně, není to nic agresivního."

Zemřel Antonín Beníšek
Zemřel Antonín Beníšek. Vzpomínat na něj budou generace sportovců

Madeta České Budějovice disponuje pro první ligu kvalitním kádrem. "Na derby se ale samozřejmě vždy hodně těšíme."Zajímavý byl pohled na obě střídačky. Domácí tým vede Pekař, hosty Šimonek. Asistentem v Madetě České Budějovice je Radek Motys. Právě Motys se Šimonkem se sešli v týmu Jihostroje České Budějovice. Motys jako smečař a univerzál, Šímonek jako asistent trenéra Pommera.  

První zápas měl hladký průběh: Madeta ČB - Rudolfov 3:0 (15, 16, 9).
Druhý zápas byl podobný: Madeta ČB - Rudolfov 3:0 (18, 17, 13).

Kapitánka Madety k rozjeté sezoně první ligy uvedla: "Už i z hlediska přípravy máme převahu, v této sezoně se cítíme mnohem lépe."