Talentovaní sportovci se velmi intenzivně věnují nejen lyžím, ale také snowboardu. Ti nejlepší se dokonce dokázali probojovat až do české reprezentace.

Národní tým si vybojoval účast na srpnovém MS juniorů na Novém Zélandě. Deset nadějí, deset šancí poprat se o medaile. Z toho dokonce tři Jihočeši! Sára Veselková, Matouš Koudelka a Jan Formánek.

Má to však háček. Finance stačí na pokrytí nákladů dvou závodníků a jednoho trenéra. Co se zbylými osmi nadějemi? Vzít jim jejich sny a zmařit úsilí? Nebo je poslat vstříc životní výzvě?

Namažte mladým snowboardcrossařům perutě a pošlete je vstříc jejich životní výzvě. Projekt Zéland volá najdete pod odkazem www.medailenazelandu.cz nebo bit.ly/Medaile.

Reprezentační parta v čele s Evou Samkovou bojuje o místo na slunci pro juniory. Spustili projekt Zéland volá, jehož cílem je vybrat finanční prostředky na pokrytí nákladů všech deseti jezdců a realizačního týmu.

Hned během prvního týdne přistálo na kontě sbírky přes sto tisíc korun, podaří se v následujících dvaceti dnech vybrat zbývající částku? „Náklady přesáhnou milion, my máme s bídou třetinu. Velkou část sháníme od rodičů, kamarádů, nadšenců a teď také prostřednictvím HitHitu,“ přibližuje aktuální starosti reprezentační kouč Marek Jelínek, muž, který stojí za úspěchy Evy Samkové. Právě ona celý projekt zaštítila. „Bez podpory okolí bych nikdy nebyla tam, kde jsem. Proto chci, aby deset mladých oprskloušů mělo šanci vybojovat si místo mezi elitou.“