V barvách českobudějovického klubu v kategorii žen 11-13 let (III.) obsadila Lucie Plášilová druhé místo. "To je úžasná pozice," rekapituluje Romana Beranová. V kategorii žen 11-13 let (II.) vybojovala Kamila Zákostelecká finálové 10. místo. "Závody se konaly po devatenáctměsíční pauze způsobené vládními opatřeními kvůli Covidu."

Barbora Lukšová byla 16. (III.), Johanka Fišerová 23. (II.). Jihočešky připravují na závody trenérky Klára Klepalová a Nikola Šulcová. "Většinu času se děvčata připravovala při distančních trénincích, přestože tato forma tréninků je velmi náročná a rozhodně není ideální, většina ji zvládla výborně a svědomitě."

Podle trenérek dívky vyspěly v samostatnosti. Romana Beranová vysvětluje: "Týká se to zodpovědnosti, třeba musely být včas připojené, musely makat samy doma bez dohledu trenérů, rodičů, ale také se to týká psychické stránky, psychické odolnosti. Trénovaly bez kolektivu a zdravého soutěžení, nevěděly, kdy budou závody, a přesto se musely vyhecovat a trénovat, což je v tomto věku nadlidský výkon."

Do tělocvičen se závodnice vrátily na konci školního roku, v létě absolvovaly soustředění. To se nám vyplatilo Lucky druhé místo je nejlepší odměna pro celý tým," připománá ředitelka klubu stříbro Lucie Plášilové.

Jihočešky soutěžil v Plzni na závodech pro první výkonnostní třídu. "A teď nás čeká mistrovství České republiky v Praze."