„Navzdory ne zcela příznivé předpovědi bylo počasí přívětivé a nepršelo. Na startu se sešlo třiašedesát závodníků a jejich počínání sledovaly více než dvě tisícovky diváků. To jsou sice o něco nižší počty než v letech minulých, ale to je dnes bohužel všeobecný trend. Každopádně o něco nižší počet závodníků neměl žádný vliv na kvalitu jezdeckého pole a přítomní diváci udělali kolem trati pořádný kotel,“ chválil si ředitel závodu Evžen Zadražil.

V hlavní kategorii Motokros+Enduro to byl souboj o vítězství až do samotného konce. Po všech odjetých jízdách byli jen dva borci, kteří pokaždé vyjeli až nahoru: bývalý juniorský trialový mistr České republiky Marek Wünsch z Trialu Psáry a zkušený hardendurový specialista Roman Körber z domácího Motosportu Chýnov.

„Strhující finálová paralelní jízda o vítězství byla až do posledních metrů velice napínavá. Souboj to byl neskutečně vyrovnaný, ale poslední metry stoupání přece jen lépe zvládl Roman Körber a stal se tak v Chýnově zaslouženým vítězem,“ ocenil Zadražil.

Pouze jediná nepodařená jízda odsoudila jinak výborného osmnáctinásobného mistra republiky v motokrosu a současného úspěšného účastníka Rallye Dakar Martina Michka z HT Group Racing k třetímu místu.

Závod motocyklů do strmého vrchu přináší spoustu dramatických momentů.
V Chýnově pojedou v sobotu motocykly do strmého vrchu už podevětatřicáté

V této kategorii startovala jediná dívka chýnovského závodu Lucie Šimková.

Ve třídě Trial nenašel přemožitele Marek Wünsch z Trialu Psáry. „Ano, je to ten samý borec, který dokázal se svým endurovým motocyklem vybojovat celkové druhé místo v předchozí kategorii. Byl to zkrátka jeho velký den,“ uznale pokýval ředitel závodu hlavou.

S druhým místem se musel spokojit Ondřej Král z Trial Teamu Tábor, který loni vyhrál před trialovou hvězdou Davidem Fabiánem. Třetí místo vybojoval mladičký Albín Prokop z Velkého Meziříčí.

Mezi jezdci třídy ČZ+Jawa byl nejlepším zkušený Jaroslav Jonák z Říčan před Janem Liklerem z Motosportu Chýnov. Na svém fichtlu se do kopce vydal i ve svých dvaasedmdesáti letech jednoznačně nejstarší účastník závodu domácí Pavel Fučík.

Dětské kategorii v Chýnově vévodil čtrnáctiletý Tomáš Křemen z Mladé Vožice, když zvítězil před o dva roky mladším Jakubem Mourkem z karlovarského týmu Tvrdé jádro. Nejmladším jezdcem celého závodu byl teprve pětiletý Mikuláš Hejný.

Výsledky

Motokros+Enduro: 1. Körber 208, 2. Wünsch 208, 3. Michek 208, 4. Sedláček 201, 5. Korych 201, 6. Kůta 190. Trial: 1. Wünsch 208, 2. Král 204, 3. Prokop 169. Děti do 15 let: 1. Křemen 141, 2. Mourek 139, 3. Petroušek 131. ČZ+Jawa: 1. Jonák 164, 2. Likler 151, 3. Macho 123.