Kasy v českobudějovické Sportovní hale dnes zůstanou zavřené. Na pohárové utkání s Příbramí dnes vyhlásilo vedení Jihostroje ČB vstup zdarma.

V prvním čtvrtfinálovém duelu se střetnou svěřenci trenéra Petra Broma s Kocoury v domácím prostředí od 18 hodin, k odvetě se oba celky sejdou za týden v Příbrami.

Pro oba tábory je souboj brán jako derby, především pak pro kádr reprezentačního trenéra Jana Svobody. Ten se vždy proti Jihostroji vybičuje ke kvalitním výkonům, letos se mu ale proti lídrovi extraligy nedaří. Oba souboje prohráli Středočeši 1:3. „Budějovičtí jsou favorité, to je jasné,“ říká exbudějovický smečař ve službách Příbrami Vojtěch Zach, nejlépe přihrávající hráč extraligy.

V loňských ročnících Českého poháru při ne zrovna povedenému systému soutěže měly některé týmy tendenci utkání vypouštět. „Jsem trochu v nejistotě, jak k pohárovému utkání přistoupí Budějovice, ale věřím, že tak, jako ke standardnímu zápasu. Tedy že chtějí vyhrát,“ uvažuje příbramský smečař. „Pojedeme tedy zkusit uhrát to, co je v našich silách,“ dodává.

Trenér Petr Brom do boje dle svých slov vyšle nejsilnější možnou sestavu. „Přistoupíme k zápasu se vší zodpovědností,“ ujišťuje kouč Petr Brom. V náročném zápasovém cyklu ale bude rád, když se všichni hráči na palubovce prostřídají.

Šance na úspěch si prý Příbramští nedávají velké. „Naše šance jsou jasné. Budějovičtí jsou lepší, postavení v tabulce naznačuje poměr sil. Nejedeme zápas do Českých Budějovic odchodit, ale favoritem jsou domácí,“ tvrdí Vojtěch Zach. Tvrzení soupeře kouč Jihostroje odmítá. Podle něj jsou pohárová utkání zcela odlišná od extraligových. „Jde o to, jak vám zápas sedne,“ říká. Univerzál českobudějovického celku Radek Motys ale souhlasí, že se svými spoluhráči bude v roli favorita. „Příbram nemá co ztratit, tak se bude snažit urvat alespoň set, aby měla lepší pozici do odvety,“ míní.

Příbramští by měli přicestovat s kompletním kádrem, i když Zach příliš sdílný nebyl. „Zda přijedeme všichni? To je zajímavá otázka, na kterou se těžko odpovídá. A vlastně na ní ani neodpovím,“ mlží opora Kocourů, sedmého týmu ligy. „To je vždycky válka o informace, nemůžu vám nic prozradit,“ vysvětluje se smíchem.

Jihočeši by měli postrádat pouze druhého nahrávače Lukáše Dvořáka. Při tréninku dostal míčem do prstu a má jej naražený,“ informuje univerzál Motys.