Dnes večer se volejbalisté českobudějovického Jihostroje pokusí v domácím prostředí vyhrát za tři body. Soupeřem jim bude Zlín, který na konci minulého týdne doma slavil výhru v evropském poháru.
Rozdílnější psychické rozpoložení si lze už jen stěží představit. Jihočeši se s výpraskem v pátek vraceli z Antverp, Zlín doma otočil duel s Gröningenem.
Do odvety, která je na programu za dva týdny, si Valaši vezou výhru, zato Jihočeši už se s vidinou úspěchu ve skupině Ligy mistrů pomalu rozloučili. „S výhrou jsem spokojený. Ale mohla být jednoznačnější. Došlo na slova nizozemského trenéra, se kterým jsme se shodli, že to bude vyrovnané," hodnotil zápas Challenge poháru trenér Zlína Roman Macek.
Fatra může litovat hlavně prvního setu, který ukončil až jednatřicátý bod Nizozemců. „Měli jsme tři setboly. Je to škoda, navíc sadu zakončil hodně sporný balon. Myslím, že kdybychom první set vyhráli, tak jsme vyhráli jasně 3:0," mínil Macek.
Trenér Jihostroje Č. Budějovice Jan Svoboda nemohl za výkon v Antverpách pochválit nikoho. „Nehráli nám univerzálové," konstatoval. Na tomto postu vystřídal Tomáše Filu a Martina Plevu.
To zlínský Macek měl opačné starosti. Adresáta pochvaly moc hledat nemusel:  „Jsem spokojený s výkonem všech hráčů. Ale musím vyzdvihnout Pavla Koláře, bez něj bychom dneska nejspíš nevyhráli," pochválil zlínský kouč autora šestadvaceti bodů.
Složení základní sestavy Jihostroje je teď ve hvězdách.
Týmu citelně schází úderný univerzál Michal Kriško.