Závodníkům pomohl mezioddílový závod v Českých Budějovicích, kde si mohli vyzkoušet své krátké programy a volné jízdy všichni závodníci klubu. Tento závod spolufinancoval magistrát města České Budějovice a díky jeho podpoře si závodníci odnesli krásné ceny. Na premiéru přijel do Brodu také Jan Kucian, který postoupil do vyšší kategorie. I přes drobnou nervozitu si vybojoval zlatou medaili.

"Velmi se dařilo také závodnicím v kategorii mladších žaček. Zde si Sofie Mertlová vyjela svůj osobní bodový rekord a umístila se na druhém místě, hned za ní se umístila Emma Fuková, jejíž volná jízda byla také velmi vydařená," hodnotila Jana Tomanová.

Do Třeboně letěl pro fotbalistu vrtulník
Nižší soutěže. Do Třeboně letěl pro Průchu vrtulník. Podívejte se na video

V kategorii juniorek se představila Viktorie Kucianová, která zabojovala ve svém druhém programu a z Brodu si odvezla stříbrnou medaili.

Nazávodilo se jen na české úrovni. "Naše sportovní dvojice Martin Bidař a Barbora Kucianová se zúčastnila mezinárodního závodu ve Finsku." Na Finlandia Trophy si Jihočeši, kteří mají dokonce olympijské ambice, přivezli 9. místo. "Daleko lépe si vedli další víkend na Tayside Trophy – Dundee v Anglii, kde si po zdařilém programu odvezli čtvrté místo. Bohužel se jim nepodařil vybojovat limit pro start na mistrovství světa o desetinku bodu." Další šanci měli v Polsku na Diamond Spin – Katovice, kde reprezentovali společně s Emmou Fukovou a Alžbětou Kvíderovou.

Další výsledky Uherského Brodu:
Mladší žačky: Lada Kornatovská – 5. místo, Vanesa Vopálková - 22. místo
Žačky: Petra Tomanová - 28. místo, Lenka Šimánková - 30. místo
Juniorky: Lucie Novotná - 4. místo