Po nevydařeném vystoupení v Mladé Boleslavi, kde basketbalistky Strakonic podlehly Slovance 73:64, se Jihočešky pokusí o reparát v zítřejším domácím souboji s věhlasným Imosem Brno. „Zápas se Slovankou se nám vůbec nepovedl, byl to náš rozhodně nejhorší výkon v sezoně," ohlíží se trenér strakonických basketbalistek Ivan Beneš za prohraným utkáním v Mladé Boleslavi.

Zítřejší soupeřky strakonických basketbalistek ovšem nepatří mezi ty, na kterých by si kdekdo mohl napravovat sebevědomí. Vždyť brněnský Imos je mnohonásobným mistrem ligy a v roce 2006 dokonce vyhrál prestižní evropskou soutěž Euroligu.
„Na utkání se těšíme. Určitě nebudeme hrát pod žádným velkým stresem, protože nás čeká zápas, kdy můžeme jen překvapit. A myslím, že reálně překvapit skutečně můžeme," naráží trenér Beneš na skutečnost, že zaskočit Brňanky se již letos podařilo v lize třem týmům. Kromě USK Praha získaly skalp Imosu také basketbalistky Hradce Králové a Slavie Praha.
Ve středu hrálo Brno zápas Euroligy doma se Salamancou, podle strakonického kouče to však jeho výkon příliš neovlivní. „Brno má kvalitní hráčky, pro které jistě nebude problém takové zatížení zvládnout. Navíc hrály doma. Jiné by bylo, kdyby musely cestovat," nevěří v indispozici brněnského týmu Beneš.
Moravanky se na strakonické hráčky nijak speciálně nepřipravovaly. „Máme nabitý program a ještě nebyl čas Strakonice řešit," přiznal trenér Imosu Jan Bobrovský.
V hlavě měl ještě středeční utkání Euroligy. Sestava Brna by se neměla příliš lišit od té, ve které klub nastupuje v evropských pohárech.
26. listopadu Brno představilo v euroligovém zápase s polskou Toruní americkou posilu Ashleigh Fontenetteovou a podle Bobrovského si zatím vede dobře. „Nemáme natolik široký kádr, abychom mohli postavit jiné hráčky do utkání Euroligy a s jinými hrát ligu," říká kouč Brna.
V evropské soutěži se Imosu zatím nedaří a na první úspěch stále čeká. „Nedá se říci, že bychom některou ze soutěží preferovali více a jinou méně. V obou chceme vyhrávat. V naší lize se nám ale daří, zatímco v Eurolize ne," krčí rameny Ivan Bobrovský.
Tým Strakonic už je po zdravotní stránce v pořádku. Do zápasů se již zapojila po otřesu mozku i Raven Berryová. Do formy, která předcházela jejímu zranění se však zatím nedostala a třeba v posledním utkání proti Slovance strávila na hřišti pouze minutu a půl. „Snad se do toho zase brzy dostane. Na druhou stranu ji ale úspěšně nahradila Michaela Drachovská. Té se nyní daří a ani tedy není důvod ke  změnám. Raven má alespoň konkurenci a to je taky dobře," říká Ivan Beneš.
Utkání mezi Strakonicemi a Brnem začíná sobotu v 16.30 hodin.