Basketbalistky strakonické U19 Chance se dočkaly. Podobně jako vloni, i letos zaznamenaly první výhru v ŽBL až v samotném závěru roku. Minulý rok se basketbalistky radovaly po domácí výhře nad Ostravou, tentokrát se vracely ve veselé náladě z Brna. „Máme radost všichni, hráčky i realizační tým. Na výhru už jsme čekali dlouho," ulevilo se po vyhraném utkání trenérovi U19 Chance Petru Martínkovi.
Jak ale přiznává, na půdu Technicu Brno odjížděl jeho tým v ne zrovna dobrém rozpoložení, neboť poslední zápasy nezastihly strakonické hráčky v dobré formě. „Kromě toho nám kvůli svalovému zranění chyběla Jitka Musilová a z rodinných důvodů také Nicola Kohoutová," přidává Martínek.
O to víc potěšující je, že se podařilo hráčkám U19 Chance domácí Technic zaskočit. „Navíc se to povedlo venku, což je ještě cennější, než kdybychom to dokázali doma," má radost kouč.
Strakonické hráčky byly po celý zápas lepší, po většinu hracího času vedly a jejich výhra byla naprosto zasloužená. „Pouze v jednom okamžiku se domácí hráčky dostaly do jednobodového vedení, ale my jsme si bojovností dokázali vzít vedení zpět," ocenil příkladné nasazení hráček Petr Martínek.
Co bylo pro vítězství strakonického celku rozhodující? „Vyhráli jsme díky dobré týmové obraně, o čemž svědčí pouhých 55 obdržených bodů. Dobře jsme kombinovali v útoku a měli solidní úspěšnost střelby," vyjmenovává hlavní aspekty, které pomohly k výhře, trenér Martínek a dodává „Každý takový úspěch na trnité cestě nám dává naději, že naše práce má smysl. Nadělili jsme si hezký vánoční dárek."
Ani výhra nad Technicem Brno však tým U19 Chance neposunula v tabulce výš a na zemi zůstává i kouč Petr Martínek. „Stále patříme spíš na ten chvost. Výhra nad Technicem by nám ale měla psychicky pomoci před příštím domácím utkáním se Slavií. To bude ale soupeř jiné kategorie, se spoustou kvalitních českých i zahraničních hráček. Naše výhra by asi byla překvapením," neupírá Slavii roli favorita Martínek.
Trenér listuje kalendářem a tužkou zatrhává datum 15. leden. To do Strakonic přicestuje velký konkurent v boji o záchranu tým SBŠ Ostrava, se kterým Jihočešky v říjnu sehrály velice vyrovnaný duel. Trenér již o tomto utkání hodně přemýšlí, každopádně tuto neděli přijede na jih Čech pražská Slavia. „Budeme spokojeni, když se na našem výkonu projeví, že úspěch s Brnem nás polil živou vodou, a že dál hodláme bojovat o extraligovou příslušnost. Potřebujeme udržet bojovnou náladu a bylo by fajn, pokud bychom mohli v lednu doma s Ostravou přidat druhou výhru," uvažuje realisticky Petr Martínek.
Pozitivní je skutečnost, že se do sestavy vrátila po delší pauze zkušená Lucie Košatková. Její přínos si trenéři pochvalují. „Dokáže navodit dobrou atmosféru v družstvu a svým výkonem strhnout ostatní děvčata. Je to příkladný bojovník a žádný zápas pro ni není ztracený. Je to velký srdcař, když vezmete v úvahu, že od července má malou holčičku. Přišla pomoci strakonickému basketu a potvrzuje se, že basketbal musí mít ráda," váží si přístupu Košatkové Petr Martínek.