„Jdeme tak trochu proti proudu, protože jiní organizátoři závody spíš ruší. My jsme se ale rozhodli, že Běh na Kohout i díky našim sponzorům uspořádáme,“ říká odhodlaně Václav Kožíšek, který stál spolu se svou rodinou a dalšími pomocníky u zrodu závodu.

Vloni se Běh na Kohout ze známých důvodů nekonal, tentokrát ale bude u besednického koupaliště vše připraveno. „Mám informace, že lidé na běhání za ten rok nezanevřeli. Naopak jsem přesvědčený, že mnozí jsou natěšení. Nepůjde jim o to, aby vyhráli nějaké ceny, hlavní motivací pro ně bude zase se společně proběhnout,“ míní Kožíšek.

Závodníci však budou muset počítat s určitými omezeními. Podle aktuálních zpráv z hygieny, které má Václav Kožíšek k dispozici, se na start bude moc postavit maximálně třicítka běžců. V Besednici se jich obvykle schází mnohem víc, pořadatelé je ale hodlají rozdělit do několika kategorií, tak aby nedocházelo k většímu shromažďování lidí.

„Vypadá to, že budeme muset také vyžadovat doklad o očkování, negativní test na koronavirus ne starší než sedmdesát dva hodin, případně potvrzení, že dotyčný prodělal covid,“ upřesňuje Kožíšek. Organizátoři chtějí vyjít účastníkům maximálně vstříc a připraveno tak pro ně bude pětadvacet antigenních testů přímo na místě.

Dvanáctého června v 9.30 plánují pořadatelé start dětského závodu a v 10.00 vyrazí na trať nordic walking. Běžet je možné i se psem, zájemci vyrazí do terénu se svými čtyřnohými miláčky v 11 hodin.

Hlavní závod (ženy, muži, junioři a juniorky) odstartuje v 11.30 hodin.

Děti uběhnou sto metrů, ostatní kategorie pak deset kilometrů a podívají se přitom na vrchol Kohoutu, nejvyššího kopce Novohradského podhůří. Pokud to situace dovolí, připraveno bude i občerstvení.

Bližší informace se sportovci dočtou na stránkách www.behnakohout.cz, kde se mohou zároveň přihlásit.