První těžký letošní test mají volejbalisté Jihostroje České Budějovice za sebou. Nastoupili v Maďarsku proti domácímu týmu Vegyész RC Kazincbarcika. Odveta je na programu 21.12. v Českých Budějovicích.

Lepší úvod prvního zápasu Challenge Cupu si snad ani hosté nemohli přát. Bleskurychle vedli 3:0. Pak se ale stav vyrovnal. V koncovce vedl Svobodův tým 24:22, jenže letošní sezonu provázejí nevyrovnané výkony. Set Jihostroj naštěstí neztratil 26:24.

Ve druhém setu rozehrál Jihostroj koncert. Na konci sady byl osmibodový rozdíl.

Také třetí set Jihostroj nepodcenil. Gevert ukázal, kde je jeho přednost a přidali se také další volejbalisté. České Budějovice vezou domů slibnou výhru 3:0.

1. kolo Challenge Cupu: Vegyész RC Kazincbarcika – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-24, -17, -17), Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Mach, Sobotka, Fila, Michálek – libero Kryštof.

V pondělí od 18.00 Jihostroj přivítá doma Zlín.