Před ním se umístil jen český šampion v orientačním běhu a člen vítězné štafety z letošního mistrovství světa Jan Procházka, jenž trať 3100 metrů zdolal za 11:17,8 minuty.

„Takový čas tam nikdo pětadvacet let nepamatuje," vrtěl uznale hlavou českobudějovický běžec, jenž loni ve Velké Kunratické doběhl na čtvrtém místě a předtím v letech 2009 a 2010 dvakrát za sebou slavný závod vyhrál.

Letošní druhé příčky a především svého času 11:39,6 si ve světle Procházkova výjimečného výkonu považuje. „Léta přibývají, přesto jsem si letos takřka vyrovnal svůj osobní rekord, takže jsem spokojen," vyzdvihl Daniel Fekl.

Podmínky pro náročný závod, který je mezi běžci znám hlavně obávaným stoupáním na Hrádek, kde by se bez pomoci nataženého lana ti méně zdatní závodníci až nahoru se vší pravděpodobností vůbec nevyškrábali, dle Fekla byly v normě. „Tak hezky jako před dvěma roky, kdy jsem Kunratickou vyhrál a kdy tehdy bylo až neuvěřitelných dvacet stupňů, sice tentokráte nebylo, počasí ale listopadu odpovídalo ," podotkl.

Daniel Fekl na Velké Kunratické reprezentoval českobudějovické Fitness 14, které vlastní exbudějovický hokejista Filip Novák (v současnosti hájí v KHL barvy Dynama Moskva). „Závod si chtěli zaběhnout i klienti, kteří do našeho fitka chodí, a tak jsme jim vyšli vstříc a vypravili pro zájemce autobus," poznamenal lídr té skupiny odvážlivců, jenž ve zmíněném Fitness 14 pracuje jako sportovní manažer. „Většina z té naší „bandy nadšenců" si na vlastní kůži Velkou Kunratickou letos vyzkoušela poprvé, ale zřejmě se jim to líbilo, byli z toho celí nadšení…"

A vůbec jim prý nevadilo, že do bojů o první příčky zdaleka nezasáhli. „Nejlepší z nich doběhl do cíle, pokud se nepletu, na 334. místě. Ale vzhledem k tomu, že šlo také o lidi, z nichž třeba jeden měl ještě v dubnu sto čtyřicet kilo, ale vyhecoval se a shodil na sto deset, není to umístění rozhodně tak špatné," dodal Fekl s úsměvem.

Zatímco před dvěma roky, kdy Daniel Fekl podruhé v řadě ve Velké Kunratické zvítězil, předtím v sezoně prakticky na celý rok závodní tretry pověsil na hřebíček, letos přípravu nepodcenil. „Letos jsem si objel jižní Čechy v Jihočeském poháru v duatlonu," přiblížil svou závodní sezonu.

K čemuž nutno také dodat, že všechny závody, které Fekl v duatlonovém poháru letos běžel, také vyhrál… „V Písku jsem si zaběhl i závod Kolem Ameriky. I tam jsem vyhrál."

Na Velkou Kunratickou se Daniel Fekl s dalšími nadšenci z Fitness 14 chystá i za rok.

„Poběží se jubilejní osmdesátý ročník, to na Kunratické přce nemůžeme chybět," ujistil Fekl. „Založili jsme při našem fitku i cyklistický klub, takže bychom rádi absolvovali i pár běhů či závodů horských kol a také nějaké duatlony," odtajnil závěrem i některé z chystaných aktivit.