Proto trenéři Dvořák a Skolka neponechali vůbec nic náhodě. Hráči si během Vánoc odpočinuli, ale i tak si hládali svoji fyzickou kondicic a trénovali. „Přípravu na extraligu si zpestříme zápasy s reprezentací Rakouska,“ informuje čtenáře Deníku tiskový mluvčí úspěšného volejbalového klubu Matěj Mayer. Jihočeši tak v úvodu týdne hrají s atraktivním soupeřem, jde o přípravné – tréninkové zápasy.

„Volejbalisté si přímo volna přes vánoční svátky příliš neužili,“ potvrzuje Mayer.

„Už šestadvacátého prosince jsme trénovali v posilovně,“ popisují trenéři velmi poctivou přípravu na blok těžkých extraligových zápasů. Ten měl původně odstartovat už v sobotu 9.11., hráči ale shodou okolností mají ještě o dva dny k dispozici navíc. „Těžké zápasy nás čekají , od jedenáctého ledna,“ dívá se Matěj Mayer do termínového kalendáře. Zápas s Libercem o čelo tabulky přinese přímým přenosem v pondělí program ČTSport.

„V rámci co nejlepší přípravy na domácí soutěž hrajeme zmiňované přátelské zápasy s národním týmem Rakouska,“ doplnil asistent trenér volejbalistů českobudějovického Jihostroje Tomáš Skolka.

Volno měli hráči Jihostroje jen na Štědrý den a Boží hod. Od 26. prosince už se opět potili na společném tréninku. Kondičně silový blok si zpestřili alespoň oblíbeným výstupem na Kleť. „Přes Vánoce bylo volejbalu méně, spíš jsme nabírali fyzičku a sílu,“ říká asistent trenéra Tomáš Skolka.

Spolu s hlavním trenérem Dvořákem připravují mužstvo na velmi důležitou část sezony. Play off extraligy a ČP. „Čekají nás teď nejsilnější soupeři, jedenáctého hrajeme v extralize doma s Libercem, máme dvakrát Karlovarsko a jednou také Ústí nad Labem. Chceme se na tyto zápasy co nejlépe připravit,“ upozorňuje Skolka.

I proto přijal českobudějovický klub s radostí právě pozvání rakouské reprezentace, která se aktuálně v tomto období připravuje na kvalifikaci o mistrovství Evropy v Izraeli. Dva přátelské zápasy, ve kterých vůbec nezáleží na výsledku, v rámci přípravy přišly opravdu vhod. „Hrajeme ve Vídni, což se nám hodí, protože nemusíme cestovat daleko. Museli jsme se ale všichni nechat otestovat a další testování nás čekalo přímo před zápasem,“ přiblížil Tomáš Skolka věc, kterou profesionální sportovci na celém světě velice dobře znají.

Všichni hráči Jihostroje prošli testováním zdárně. A to, při srovnání s dalšími sportovním kolektivy, není vůbec samozřejmost. „Nikoho netrápí zranění, všichni jsme zdraví. Pro zápasy s Rakouskem jsme poskládali dvě šestky, aby si zahráli všichni. Výsledek není rozhodující. Soupeř je kvalitní, je to dobrý test před extraligou,“ doplnil asistent trenéra Jihostroje České Budějovice.