První set rozhodla dramatická koncovka. Trenéři na obou stranách řešili infarktové situace. Domácí René Dvořák se mračil, když Michálek pokazil plachtící servis a Halaba vzápětí prsty nedokázal zpracovat soupeřův servis, kladenský Milan Fortuník zase málem vyletěl z kůže, když přihrávající smečař Petr Šulista bagrem míč zadarmo věnoval lehce a trestuhodně Jihostroji. Trest také skutečně přišel, Kladno nevyužilo několika bodové vedení a set získal Jihostroj.

Koncovka plná chyb se výrazněji podepsala na Kladnu. Jihostroj už v sestavě s odvážným Šotolou, který nahradil na postu univrzála Křesťana, sbíral bod po bodu (15:9). Domácím se k dovršení smůly (na marodce je blokař Ondrovič) zranil polský smečař Halaba, a tak do zápasu musel naskočit Fila, který ale v týdnu pro nemoc netrénoval. Jihočeši před sympatickoou návštěvou (1348) vyhráli druhý set o čtyři body.

Katastrofám v celku Jihostroje nebyl ještě konec. V úvodu třetího setu se zranil blokař Todua a na kurt musel další osmnáctiletý mladík – Josef Polák. Kladenští ještě vycítili šanci a okamžitě bodově odskočili: 10:14. Ze šatny se zázračně uzdravený Todua znovu vrhl do boje a domácím to prospělo. Zápas na obou stranách dohrávali rezervní nahrávači (Kupilík – Fortuník). Drama v koncovce rozhodl z nestandardní pozice tvrdou ranou levák Šotola. Jihostroj vyhrál 3:0 a vrátil se do čela tabulky.

 

Jihostroj ČB – Kladno 3:0 (23, 21, 26), čas 89 minut. Diváků 1348. Rozhodčí: Činátl, Velinov. Jihostroj ČB: Palgut, Křesťan, Todua, Mach, Halaba, Michálek – Kryštof (Šotola, Fila, Kupilík, Polák).