Po utkání mohli být spokojeni všichni. Domácí outsider statečně vzdoroval favoritovi, který nakonec vyhrál ve třech koncovkách. „Chceme hrát v utkání důstojnou roli," přál si ještě před první rozehranou výměnou v rozhovoru pro Deník trenér Ústí nad Labem René Dvořák.

Severočeši v průběhu prvního setu snížili na rozdíl jediného bodu, v koncovce ale chybovali – 22:25. Šanci dostal znovu, stejně jako v Lize mistrů, mladík Šulista.

Po obrátce se dostal Dvořákův tým dokonce do vedení. Trenér Jihostroje musela tahat za záchrannou brzdu time outem. V závěru se znovu prokázala kvalita na straně Jihočechů – 20:25.

Ve třetím pokračování se zdálo, že Jihočeši už drama nepřipustí, vedli od jeho začátku o tři body, v polovině bylo znovu srovnáno, a dokonce domácí šli do vedení – 15:13. Proto trenér Svoboda musel sáhnout k výměně nahrávačů, za Habra přispěchal na kurt Zapletal. Jenže stejně si jako první setbol vypracovali Ústečtí. Dva nevyužili, zato Jihočeši třetí mečbol přetavili v třísetovou výhru a mohou vyrazit za Ligou mistrů do Paříže s čistým svědomím.

Jan Svoboda (trenér Jihostroje ČB): „Nebyl to z naší strany dobrý zápas, myslím, že hráči nedokázali přehodit z atraktivního utkání Ligy mistrů proti Řešovu na obyčejný zápas v extralize, na povinné vítězství. Byl to náš nejhorší letošní výkon, utrápený, nedařilo se nám, ale i proto můžeme být rádi za vítězství tři nula."

Ústí nad Labem – Jihostroj ČB 0:3 (-22, -20, -27), čas: 90 minut.

Rozhodčí Dmejchal, Rychlík. Diváků 150. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Šulista, Fila, Mach, Sobotka – libero Hupka (Sukuba, Michálek, Zapletal). Trenér Svoboda.