Ani velmi solidní divácká návštěva nepomohla nohejbalistům Dynama Č. Budějovice k úspěšnému vykročení do letošního play off první ligy.
Jihočeši po boji prohráli v domácím prostředí s nevyzpytatelným Přerovem.
Dynamo , pokud pomýšlí na postup, musí zvládnout duel na hřišti v Přerově.
Do důležitého prvního utkání play off se v sobotu odpoledne týmy sešly v kompletním složení.
První duel nezvládla dvojice Musil – Kozel, která ve třech setech prohrála. „Sestavě  Chalupa – Fík nevyšly koncovky, těsně prohrála," doplňuje Bronislav Pilbauer.

Domácí ještě dokázali dotáhnout skóre ve trojicích. „Nejprve zvítězila sestava Musil – Vondrášek – Matějka, pak i Chalupa – Fík – Ryneš."
Za vyrovnaného stavu přišel veledůležitý singl. „Vondrášek ho svými chybami ve třech setech ztratil."
Musilova sestava opět srovnala a drama gradovalo.
„Jenže Chalupova trojice dostala výprask a v utkání vedl Přerov 4:3."

V posledním zápase nastoupil tým Dynama ve složení: Musil – Kozel. „Přihodila se ale kuriozita, která nás stála případný třetí set," konstatuje Bronislav Pilbauer a vysvětluje: „Během utkání přišla dvě napomenutí. Zakopnutý míč a druhý time v setu. I to se ale ve vypjatém utkání plném emocí stává. Svým způsobem to patří k play off."
Dynamo České Budějovice prohrálo první zápas ligového play off 3:5. Jihočechy čeká odvetné utkání v Přerově.
„Každý zápas je jiný,  nic není ztraceno. Po sportovní stránce jsou na tom oba týmy zhruba stejně, je to jen o hlavě, taktice a nezbytném sportovním štěstí."

Trenér Zdeněk Hanzálek ve zprávě o utkání uvedl: „Opět nám nevyšly koncovky, hlavně stavy devět devět. Musíme hodně zapracovat na dvojicích, tam vidím slabinu našeho týmu. Mrzí mě, že díky chybě, které jsme se dopustili při posledním míči, jsme prohráli zápas takovýmto způsobem. Musíme na toto utkání rychle zapomenout a soustředit se na utkání v Přerově."