Sportovní veřejnost se těšila na rozhodující zápas první ligy nohejbalistů. Ke kurtům českobudějovického Dynama dorazilo sto padesát diváků. „Přišel za námi pamětník největší slávy oddílu v sedmdesátých letech, nohejbalová legenda Milan Hönig," všiml si sekretář Dynama ČB Bronislav Pilbauer.

Jihočeši si svých fanoušků váží, i proto se jim bojovným výkonem podařilo nebezpečného soupeře porazit. Černobílí nohejbalisté v dramatickém utkání zvítězili nad hostujícím družstvem z Přerova, celkový výsledek semifinále play off je 2:1 pro Dynamo, které tak postupuje do finále 1.nohejbalové ligy.

„Postup se nerodil vůbec snadno," přikyvují šťastní vítězové, kteří sice raketově odstartovali, ale postupně ztráceli půdu pod nohama. Po dramatických koncovkách třetích setů se Jihočeši před bouřícím publikem ujali rychle vedení 4:0. „Zdálo se, že je rozhodnuto." Pak se ale obdobně jako v loňské semifinálové sérii v Přerově začalo počínaje singlem vše obracet ve prospěch hostů. „V souboji obou kapitánů domácí Musil prohrál se Zemánkem, Přerov tak získal první bod v utkání na svoji stranu, pak už hosté hráli vabank."

Riskantní hra přinesla Přerovu v zápasech křížových trojic v dramatických koncovkách třetích setů úspěch a skóre se posunulo už na 4:3! A hrálo se o všechno.

Za domácí nastoupila dvojice v čele s kapitánem Musilem, se kterým bojoval na kurtu juniorský reprezentant Chalupa. „Nepřipustili další drama, dokázali i díky skvěle povzbuzujícím a spokojeným divákům dotáhnout utkání do vítězného konce." Pro domácí oddíl je postup do finále dalším velkým úspěchem. „Loni jsme byli nováčkem, pro někoho jsme se překvapivě dostali až do semifinále, letos už hrajeme finále," radovali se naprosto zaslouženě Českobudějovičtí.

Bronislav Pilbauer doplňuje: „Ukazuje se, že se v oddíle sešla dobrá nohejbalová generace a parta kluků, která když nepoleví v tréninku a obecně v přístupu k nohejbalu, má šanci podívat se do nohejbalové extraligy, jako se to povedlo naší generaci ve druhé polovině devadesátých let."

Ve finále se střetnou Dynamo ČB a Zruč. „Tým Zruče loni sestoupil z extraligy, je favoritem série. Pokud nám bude přát sportovní štěstí, zdraví a hráči se potkají s dobrou formou, určitě favorita potrápíme." V Č. Budějovicích se finále I. ligy nohejbalistů bude hrát v sobotu 19.10. od 14.00 hodin. „Místo ještě upřesníme, už teď ale zveme naše fanoušky," vzkazují hráči.

Za Dynamo bodovali: Musil – Chalupa (Ryneš) 2×, Kozel – Fík, Musil – Matějka – Vondrášek, Fík – Chalupa – Ryneš.