Zápas 9. kola s Aerem Odolena Voda Jihostroje České Budějovici zvládl skvěle. Od začátku a ž do konce. Drobné zaváhání přišli v začátku třetího setu. "My už dobře víme, že to je postavení, které nám nevyhovuje," popisoval blokař Oliver Seedláček. "Nepovedlo se nám hned sundat soupeře ze servisu," vysvětloval.  

Jihostroj České Budějovice v extralize volejbalistů
Dostali jsme nálož, kolik sněhu napadlo v Jihočeském kraji, říkal kapitán Aera

Kapitán VK Jihostroj České Budějovice Eduardo Carísio byl moc rád, že jeho tým souboj s obávaným soupeřem zvládl. „Čekali jsme, že Odolena Voda bude těžký soupeř, protože odehrála dobré zápasy proti silným týmům. V tabulce jsme na tom byli podobně. My ale rosteme každým zápasem a tenhle pro nás byl v mnoha ohledech pozitivní. Využili jsme naši formu z Ligy mistrů a jsem rád, že jsme vyhráli v domácím prostředí znovu takhle rychle.“ Brazilec vystihl všechno, co se aktuálně děje v Jihostroji. Carísio se rozehrál do výborné formy, na postu nahrávače jen těžko najdete v extralize lepšího hráče.

Tým trenéra Kowala úžasně brání. V poli i na síti. Servíruje se zdravou mírou rizika. "Máme velké hráče u sítě, je důležité podání dát, pak soupeře řčasto ubráníme," přikyvovaů blůokař Peter Ondrovič. A kouč Andrzej Kowal doplnil: „Byl to kvalitní zápas z naší strany, hlavně první dva sety. Vytvořili jsme na soupeře tlak servisem a Odolena Voda pak měla problém s příjmem. Když už najednou měla dobře přihráno, hrála středem, na což jsme byli připravení. Ve třetím setu jsme nezačali dobře, ale byli jsme trpěliví, hráli naši hru a zakončili jsme ho skvěle.“