„Výsledky neodpovídají vynaložené snaze. Ale to je dané tím, že za družstvo EGE nastupují junioři, kteří jsou sice  na své úrovni velmi dobří, ale v mužské soutěži je vše složitější a daleko těžší," bilancuje Bohuslav Cháb, trenér volejbalistů EGE.

„Složení mužstva se pak projevuje v tom, že hráči hrají půl zápasu výborně, pak ale  přijde chyba a celé mužstvo se na pět balonů sesype," konstatuje zkušený kouč.

Samotné výsledky však nejsou prioritou. Hlavní smysl fungování týmu EGE totiž vězí v tom, aby se mladí talenti stali dobrými hráči a tedy vhodnou zásobárnou pro extraligový Jihostroj.

Stanovený cíl se daří plnit na konkrétních případech.

V poslední době v dresu Jihostroje alternují Šulista či Pleva, kteří loni patřili právě k oporám EGE v první lize.

„Oba dva hráli rok v základu EGE, což se na jejich hře samozřejmě projevilo. Vyhráli se a mohli nastoupit v Lize mistrů. I když vzhledem k mládí se chyby v jejich hře stále vyskytují."

Do konce základní části první ligy nyní zbývají čtyři zápasy. Přípravu na tento finiš Jihočeši zahájí po Novém roce. První soutěžní utkání tým EGE čeká 10. ledna, kdy se představí v Chocni.

Jak bylo zmíněno, o výsledky nejde v první řadě. Důraz je kladem na zlepšování hry nadějných mladíků.

S tím ale nyní bude souviset i dosažené umístění po základní části.

„Naším cílem je dostat se do nejlepší osmičky. Abychom neměli problémy se záchranou a hlavně poté hráli se špičkou první ligy, což znamená zápasy s těmi lepšími mančafty než horšími," přibližuje Bohuslav Cháb.

Dlouhodobou část EGE uzavře 18. ledna doma s týmem Dobřichovic.