Jak nyní už s odstupem hodnotíte uplynulou sezónu?
Úkol, tedy postup do play-off, byl splněn, ale na třešničce na dortu – postup z 1.kola play-off si hráči nepochutnali. Podávali vcelku dobré výkony, hostující kadeti a junioři z VK ČB se v průběhu sezóny zlepšovali, protože dostávali dostatek příležitostí ke hře.

Jak vypadaly jednotlivé zápasy?
Družstvo odehrálo výborné zápasy, ale také pár propadáků. Kromě toho v několika vyrovnaných  zápasech po jedné chybě následovala série chyb a soupeř dostal šanci. Celkově lze říci, že sezóna, která byla postavena na zabudování mladých hráčů, splnila svůj účel.

Co vám udělalo největší radost?
O významu účasti mladých hráčů již byla řeč. Největší radost mi udělal přístup všech hráčů bez výjimky k tréninku a zápasům.

Je naopak něco co vás mrzí?
Jsou to některé zápasy prohrané díky nezkušenosti a neustátí psychického tlaku, ale hlavně pak zcela jasný výsledek prvního kola play-off.

Co k němu říct?
Přes vyrovnanost všech tří zápasů se dobrý výsledek nedostavil, rozhodovaly malé části setů, kdy jsme vedli a nabídli soupeři dostat se do hry z důvodů popsaných výše.

Jaký nyní mužstvo čeká program?
Vzhledem k brzkému konci sezóny v první lize mužů se budou junioři a kadeti připravovat na svá finále extralig, kde mají velké šance na úspěchy.

A kmenoví hráči EGE?
Ti budou trénovat do poloviny března, pak bude následovat volno s pravidelným pobytem v posilovně. Od května se všichni zúčastní beachové sezóny a v červnu a červenci přijdou turnaje na antuce.

Kdy se začnete připravovat na další sezónu?
První sraz kádru pro příští sezónu  bude v Dřevěnici a hlavní sezóna začne koncem srpna přípravou v hale. Pokud se týká kádru, je jasno u kmenových hráčů, kteří všichni chtějí pokračovat. Účast v mužstvu bude opět po dohodě s šéftrenérem mládeže VK České Budějovice Vojtěchem Zachem nabídnuta mladíkům z juniorky VK ČB a bude záležet jen na nich, kdo se probojuje do kádru VK EGE ČB.

Zápasy v play-off

ČZU Praha B – Č. Budějovice 3:1 (21,18,-21,20)

ČZU Praha B – Č. Budějovice 3:0 (25,9,25)

Č. Budějovice – ČZU Praha B 2:3 (20,16,-21,-21,-12)