Hlavním důvodem je podle slov manažera Bohuslava Chába výkonnostní rozdíl. Někteří hráči by přitom rádi ochutnali extraligovou atmosféru. „Výkonnostní rozdíl mezi extraligou a první ligou, to je takový hlavní důvod.“ tvrdí bývalý ligový hráč.

Nejde to

Finančně by prý nebyla sezona o mnoho náročnější. „Ale extraliga kolem sebe zaměstnává hodně lidí. Funkcionáři, pořadatelé, to prostě v podmínkách prvoligového klubu nejde,“ vysvětluje manažer EGE.

Třetím důvodem, proč českobudějovický klub přenechal extraligu Havířovu, je spolupráce s Jihostrojem. EGE totiž funguje jako farmářský klub mistrovského celku. Mladíci z A týmu, jako je Dvořák, Emmer, Procházka nebo Michálek, kteří tolik nedostávali příležitost pod taktovkou trenéra Petra Broma, se měli ohrávat právě na farmě v EGE. Ani tam ale nakonec tolik nehráli. „Kdybychom šli do extraligy, možnost spolupráce by se tím vytratila,“ podotýká Bohuslav Cháb.

Zájem o extraligovou příslušnost projevil vedle slezského celku také tým ČZU Praha, jenž po nevydařené sezoně spadl do první ligy. „Havířov vyvíjel nejserióznější iniciativu. ČZU bylo také osloveno, ale jeho jednání nebylo až tak košér. Ani neměli příliš velký zájem, tak se začalo jednat s Havířovem,“ vysvětluje manažer druhého nejlepšího jihočeského klubu.

Jak to ale vypadá, ČZU se do extraligy stejně vrátí. Podle všeho totiž kvůli financím končí Opava, jenž by mohla licenci Pražanům přenechat.