Emma Mánková zkompletovala na ZODM celou medailovou sbírku.Emma Mánková zkompletovala na ZODM celou medailovou sbírku.Zdroj: Archiv závodniceEmma Mánková závodící na lyžích za Fischer Ski klub Šumava Vimperk je sportovní obojživelnicí, když lyže kombinuje přes letní sezonu s horským kolem v dresu Rouvy Specialized Vimperk. V loňském roce vybojovala na kole bronz na ME ve Švýcarsku.

Také na lyžích sklízí jeden úspěch za druhým. Minulou zimu se stala dvojnásobnou Mistryní republiky a vyhrála seriál Českého poháru. Letos do zimní sezony vstoupila opět skvělými výkony. Formu prodala i v rámci Zimní olympiády dětí a mládeže. Ve Vrchlabí vybojovala zlato na trati 4 kilometry volnou technikou, když při ní stál i pověstný kousíček štěstí. Vyhrála nejtěsnějším rozdílem o pouhé dvě desetiny sekundy. V závodě na 4 km klasicky získala bronz, když jí na zlato chybělo 10 sekund. Sérii medailí pak doplnila o stříbro z velké štafety, která se jela na 6x1,5 km. Stříbrní jihočeši jeli ve složení Štěpánka Krejčí, Jakub Šíma, Veronika Vondrušková, Vojtěch Zub, Emma Mánková a Matěj Vocelka.

Závodnice vimperského Fischer Ski klubu Šumava tak ve Vrchlabí navázala na úspěchy svých starších bratrů. Ti si také přivezli ze ZODM po třech medailích. O deset let starší Jiří získal tři zlaté v roce 2012. O sedm let starší Ondra získal stříbro a bronz v roce 2014 v Novém Městě na Moravě a o dva roky později zlato na Cínovci. Oba pak reprezentovali Českou republiku na několika světových šampionátech v běhu na lyžích a biatlonu. Držme tedy Emmě palce, aby je v budoucnu následovala.